Վարչապետը հանձնարարեց ապահովել նոր ուսումնական տարվա պատշաճ մեկնարկը
Գործադիրի այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանի առաջին հանձնարարականը վերաբերում էր 2017-2018թթ-ի ուսումնական տարվա պատշաճ մեկնարկն ապահովելուն:
Մասնավորապես, վարչապետը ՀՀ կրթության և գիտության նախարարին, մարզպետներին, Երևանի քաղաքապետին հանձնարարեց մինչև 2017 թ-ի օգոստոսի 25-ը ապահովել հանրապետության բոլոր դպրոցներում իրականացվող շինարարական և վերանորոգման աշխատանքների պատշաճ կատարումն ու ավարտը, աշխատանքները չկատարելու կամ թերի կատարելու դեպքում ապահովել հասցեական խիստ պատժամիջոցների կիրառում:
«Շատ դեպքերում օգոստոսի 31-ին, սեպտեմբերի 1-ին ուսհաստատություններում շինարարական աշխատանքներն ավարտում ենք և աշակերտների կենցաղային պայմանները պատշաճ չեն, ուստի, այն, ինչը պլանավորում ենք, հստակ ու խիստ ժամկետներով հետևենք»,- ասաց Կարեն Կարապետյանը:
Բացի այդ, վարչապետը հանձնարարեց ձեռնարկել միջոցներ, որպեսզի հանրապետության սահմանամերձ, բարձր լեռնային համայնքների ուսումնական հաստատությունները համալրվեն մասնագիտական առարկաների մանկավարժներով:

Новый учебный год должен начаться на подобающем уровне: поручение премьера Армении
Первое поручение премьер-министра Армении Карена Карапетяна на сегодняшнем заседании правительства республики касалось обеспечения начала 2017/2018 учебного года на подобающем уровне.
Премьер в частности министру образования и науки Армении, губернаторам областей республики и мэру Еревана поручил до 25 августа 2017 года обеспечить надлежащее выполнение и завершение строительных и ремонтных работ во всех школах РА, а в случае невыполнения работ и упущений обеспечить применение строгих адресных санкций.
Кроме того, премьер поручил принять меры по обеспечению учебных заведений приграничных и высокогорных общин РА необходимыми кадрами.