Երեք բրոնզ և թիմային յոթերորդ տեղ՝ ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում
Սարաևոյում ավարտված ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը երեք բրոնզե մեդալ է նվաճել: ՀԱՕԿ հաղորդմամբ, առաջին մեդալը բերել է 50 կգ քաշային Գենիկ Ասատրյանը, որը երրորդ տեղի համար պայքարում 3:1 հաշվով պարտության է մատնել ադրբեջանցի Ռամիզ Հասանովին: Այնուհետև 46 կգ քաշային Առաքել Մովսեսյանը մակեդոնացի Աիդ Սալիասի հետ գոտեմարտն ավարտին հասցրել է «կայծակնային» արագությամբ՝ հաղթելով 10:0 հաշվով:
Երրորդ բրոնզը նվաճել է 100 կգ քաշային Մարտին Սիմոնյանը: Մեր ըմբիշը սահմանված չորս րոպեից էլ պակաս ժամանակում իր հսկայական առավելությունը ցույց է տվել Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Համլետ Նասիբլիի նկատմամբ և միավորների 12:1 տարբերությամբ գոտեմարտը դադարեցվել է:
Թիմային հաշվարկով ազատ ոճի Հայաստանի պատանիների հավաքականը 29 երկրների պայքարում 38 միավորով զբաղեցրեց յոթերորդ հորիզոնականը:

Три бронзы и 7-е командное место: сборная Армении завершила выступления на юношеском чемпионате Европы по борьбе
На завершившемся в Сараево юношеском чемпионате Европы по вольной борьбе сборная Армении завоевала три бронзовые медали. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Первую медаль принес Геник Асатрян (50 кг), который в поединке за третье место в упорной борьбе со счетом 3:1 нанес поражение азербайджанцу Рамизу Хасанову. Затем Аракел Мовсесян (46 кг) с молниеносной скоростью довел до конца схватку с македонцем Аидом Салиаси, победив со счетом 10:0.
Третью бронзу завоевал Мартин Симонян (100 кг). Армянский борец меньше чем за отведенные четыре минуты показал свое огромное превосходство над представителем Азербайджана Гамлетом Насибли. Схватка была остановлена при счете 12:1, ввиду явного преимущества Симоняна.
В командном зачете юношеская сборная Армении по вольной борьбе с 38 очками заняло седьмое место среди 29 стран.