Օլիմպիական փառատոն. Լողորդ Արթուր Բարսեղյանը 6-րդն է
Հունգարիայի Գյոռ քաղաքում շարունակվում է Եվրոպական պատանեկան օլիմպիական փառատոնը։ ՀԱՕԿ հաղորդմամբ, լողորդ Արթուր Բարսեղյանը 50 մ ազատ ոճում զբաղեցրել է 6-րդ հորիզոնականը։ Բարսեղյանը գրանցել է 23։71 արդյունք։
Հայ ձյուդոիստներից Արտյոմ Ղալաչյանը (60 կգ) հասել է մինչև սփոփիչ գոտեմարտի երկրորդ շրջան, որտեղ զիջել է չեխ Յան Սվոբոդային։ Ղալաչյանը սկսել է 1/32 եզրափակչից։ Նա մեկնարկային գոտեմարտում հաղթել է Տուրպալ Ջոուկաեւին (Ֆինլանդիա), ապա Իան Սթորմերին (Գերնանիա)։ 1/8 եզրափակչում հայ ձյուդոիստը զիջել է Վադիմ Չեռնովին (Ուկրաինա)։ Իսկ սփոփիչ գոտեմարտի առաջին շրջանում Արտյոմը հաղթել է Սանդրո Ռազմաձեին (Լատվիա)։
66 կգ քաշային կարգում ձյուդոյիստ Ռոբերտ Թորոսյանը սկսել է 1/16 եզրափակչից, որտեղ հաղթել է Ռեմի Օլիվիեյրային (Ֆրանսիա)։ Սակայն Թորոսյանը 1/8-ում զիջել է Արտյոմ Գալակտիոնովսին (Լատվիա) և դուրս մնացել հետագա պայքարից։
Ձյուդոյի աղջիկների պայքարում Նունե Նազարյանին (48 կգ) առաջին գոտեմարտում չի հաջողվել հաղթել Ռեխեպիլ Արբրեշային (Մակեդոնիա)։ Նազարյանը նույնպես դուրս է մնացել հետագա պայքարից։

Armenian swimmer Artur Barseghyan took the 6th place at the 14th European Youth Olympic Festival (EYOF), taking place in Győr, Hungary. As the Armenian National Olympic Committee told Panorama.am, the Armenian athlete registered a 23.71 sec result in the 50m freestyle event.
Armenian judoka Artyom Ghalachyan (60 kg) made it through to the second round of the relief bout, where he was defeated by Czech Jan Svoboda.
In the 66kg weigh class, another Armenian judoka Robert Torosyan lost the bout against his Latvian opponent in the 1/8 finals and was left out of the competition.
Armenian gymnast Anahit Asaduryan also failed to overcome the qualification round of Triathlon discipline.