Թուրք հաքերները կոտրել են Սևան Նիշանյանի «Twitter» -ի էջը
Թուրքական «Ayyıldız Tim» հաքերային խումբը կոտրել է պոլսահայ մտավորական, լեզվաբան Սևան Նիշանյանի «Twitter» -ի էջը: «CNN Türk» լրատվամիջոցի համաձայն՝ հաքերները նաև գրառում են կատարել Նիշանյանի անունից։ Նրանք մասնավորապես գրել են, թե  «մի թռչուն» արտասահման է փախել և դրանով հպարտանում է:  Ապա ավելացրել, որ «այդ թռչունին բռնելու գործը իրենց վրա է մնացել»։
էրմենիհաբերն էլ  հաղորդում է, որ Նիշանյանը  վերոնշյալի կապակցության «Facebook»-ի էջում  գրառում է կատարել, որում նշել է, որ իր թվիթերյան էջը առայժմ իր վերահսկողության տակ չէ:
Սևան Նիշանյանը, որը 2014 թվականին 17 տարվա ազատազրկման էր դատապարտվել, փախել է թուրքական բանտից։ Նիշանյանը, որը պատիժը կրում էր բաց ռեժիմով բանտում, 3 ամիսը մեկ անգամ ազատության մեջ գտնվելու թույլտվություն էր ունեցել։ Հերթական թույլտվությունից հետո Նիշանյանը սահմանված օրը բանտ չի ներկայացրել և իր փախուստի մասին հայտնել է Twitter միկրոբլոգում հետևյալ գրառումն անելով․ «Թռչունը թռավ․ տարոսը մնացած 80 միլիոնին»:

The Turkish group of hackers identified as “Ayyıldız Tim” has cracked the Twiiter account of Turkish-Armenian intellectual, travel writer, entrepreneur, and researcher Sevan Nişanyan, Ermenihaber reports.
The source informs that according to CNN Türk, the hackers also tweeted on behalf of Sevan Nişanyan, noting that ‘a bird fled abroad and is proud of it’, adding that now ‘it's up to us to catch that bird’.
Nişanyan has made a Facebook post regarding the above mentioned, confirming that his Twitter account has been hacked.
To remind, Sevan Nişanyan was jailed on Dec. 2, 2014 for “construction infractions”, being sentenced to a total of 17 years in prison in Turkey. He escaped prison and fled Turkey on July 14, 2017.
According to some reports, Nişanyan was allowed to leave prison for one day every three months and simply did not return after his latest sanctioned leave.
“The bird has flown. Wish the same for 80 million left behind,” Nişanyan said in a Tweet on July 14, after his escape.