Լողորդներ Անի Պողոսյանն ու Արթուր Բարսեղյանը 2018 թվականի պատանեկան օլիմպիական խաղերի «B» կարգի ուղեգիր են նվաճել
Բուդապեշտում մեկնարկել է լողի աշխարհի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանը ներկայացված է չորս մարզիկով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀԱՕԿ-ից։
Անի Պողոսյանը 100 մ ազատ ոճում մրցատարածությունը հաղթահարել է 59.27 ժամանակում և գերազանցել մի քանի օր առաջ Եվրոպական պատանեկան ամառային օլիմպիական փառատոնում իր թիմակից Վարսենիկ Մանուչարյանի սահմանած Հայաստանի պատանիների ռեկորդը:
Անի Պողոսյանն ու Եվրոպական պատանեկան օլիմպիական փառատոնում հանդես եկած Արթուր Բարսեղյանը (100 մ ազատ ոճ՝ 52.07, Հայաստանի պատանիների ռեկորդ), նաև 2018 թվականին Բուենոս Այրեսում կայանալիք 3-րդ պատանեկան ամառային օլիմպիական խաղերի B կարգի ուղեգիր են նվաճել:

Armenian swimmers Ani Poghosyan and Artur Barseghyan qualified for Class B of Buenos Aires 2018 Youth Olympic Games
The World Swimming Championships have kicked off in Budapest, Hungary, with four swimmers representing Armenia in the tournament, the Armenian National Olympic Committee told Panorama.am.
According to the source, Armenian swimmer Ani Poghosyan clocked 59.27 sec in 100m freestyle event, breaking the record set by young Armenian swimmer Varsenik Manucharyan at the 14th European Youth Olympic Summer Festival (EYOF) a few days ago.
Ani Poghosyan and Artur Barseghyan, a EYOF participant, have also been qualified for Class B of the Buenos Aires 2018 Summer Youth Olympic Games.