Վարչապետի խոսնակը՝  Կարապետյանի հանգստի պլանների մասին. «Իրավունք»
ՀՀ  վարչապետի մամուլի խոսնակ Արամ Արարատյանն «Իրավունք»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով հարցին, թե որտեղ է հանգստանալու ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը նշել է,  թե՝ այս պահին օրակարգում նման հարց չկա. Չի բացառվում՝ Կարեն Կարապետյանն այս տարի հանգստի չմեկնի։
«Իրավունք»-ի տեղեկություններով՝  նախարարների արձակուրդ գնալը այս կառավարությունում խստացված է։ «Նախ՝ հանգստ են գնում , եթե ոլորտին առնչվող հրատապ հարց ու նախագիծ չկա։  Երկրորդը՝ ամենաշատը տաս օր պետք է տևի հանգիստը»,-նշել է թերթի աղբյուրը։
Թերթը գրել է, թե պատճառը արտակարգ ռեժիմն է, որով արդեն մի քանի ամիս է, աշխատում է  գործադիր մարմինը:

«Иравунк»: Пресс-секретарь премьер-министра рассказал о планах Карапетяна на отпуск
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Арам Араратян, обратившись в беседе с корреспондентом газеты «Иравунк» к вопросу, где премьер-министр Армении Карен Карапетян проведет отпуск, отметил, что на данный момент в повестке такого вопроса нет. Не исключается, что Карен Карапетян в этом году не возьмет отпуск.
По сведениям издания, вопрос отпуска министров в этом правительстве ужесточен.
«Во-первых, уходят в отпуск, если нет срочных проблем и проектов, касающихся сферы. Во-вторых, отпуск, самое большее, должен длиться 10 дней», - отметил источник газеты.
Издание пишет, что причина в чрезвычайном режиме, в котором уже несколько месяцев работает правительство Армении.