Կրթության պետական տեսչության պետը, հնարավոր է, պաշտոնանկ արվի. «Ժողովուրդ»
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության կրթության պետական տեսչության պետ Արամ Կարապետյանը նախարար Լևոն Մկրտչյանի կողմից թիրախավորվել է:
«Ժողովուրդ»-ին հայտնի է դարձել, որ նախարարը վերջերս իր մոտ է կանչել Արամ Կարապետյանին և խիստ զգուշացում տվել պաշտոնին հրաժեշտ տալու մասին: Տեսչության պետին զգուշացում տալու պատճառն այն է, որ տեսչությունը որոշ դեպքերում խախտումներով է աշխատել:
Թերթի հարցին՝ հնարավո՞ր է հրաժարական տա, տեսչության պետ Արամ Կարապետյանը պատասխանել է. «Չար լեզուներն են: Մենք նախարարի հետ նման խոսակցություններ չենք ունեցել: Նման հարց չկա օրակարգում: Հակառակը, մենք վարչապետի կողմից մի շարք հանձնարարականներ ենք ստացել»:

«Жоховурд»: Начальник Государственной инспекции образования может быть отправлен в отставку
Начальник Государственной инспекции образования министерства образования и науки республики Армении Арам Карапетян оказался под пристальным вниманием министра Левона Мкртчяна, пишет газета «Жоховурд».
Как стало известно изданию, недавно министр вызвал к себе Арама Карапетяна и строго предупредил, что он может распрощаться с должностью. Причина предупреждения в том, что в некоторых случаях инспекция допускала нарушения в работе.
На вопрос корреспондента газеты, возможно ли его отставка, начальник инспекции Арам Карапетян ответил: «Это – сплетни, у нас с министром подобных разговоров не было. Такого вопроса в повестке нет. Напротив, мы получили ряд поручений от премьер-министра».