Անցած 3 օրում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 42 պատահար
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` օգոստոսի 11-ից օգոստոսի 14-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 41 դեպքից բացահայտվել է 32-ը:
Արձանագրվել է թմրանյութի հայտնաբերման 7 և զենք-զինամթերքի առգրավման 2 դեպք:
Բացահայտվել է գողության 8, խարդախության 7, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2, յուրացման կամ վատնման, կողոպուտի, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացնելու և խուլիգանության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 7, մարմնական վնասվածք հասցնելու 2 և խարդախության 1 դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 42 պատահար, ինչի հետևանքով 46 մարդ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За 3 суток в Армении зарегистрировано 42 ДТП: пострадали почти 50 человек
По данным оперативной сводки Полиции Армении, из 41 случая причинения телесных повреждений, зарегистрированного на территории республики в период с 11 по 14 августа, раскрыто 32.
Одновременно зарегистрировано 7 случаев обнаружения наркотиков и 2 случая изъятия оружия и боеприпасов, раскрыто 8 случаев кражи, 7 случаев мошенничества, 2 случая злоупотребления должностных полномочий, по 1 случаю присвоения или растраты, грабежа, умышленного уничтожения имущества и хулиганства.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 7 случаев кражи, 2 случая причинения телесных повреждений и 1 случай мошенничества.
За минувшие 3 суток в республике было зарегистрировано 42 ДТП: 46 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.