Սկսվել է Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության դպրոցներին դասագրքերի բաշխման գործընթացը
Սկսվել է 2017-2018 ուսումնական տարվա դասագրքերի բաշխումը Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության դպրոցներին: Քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ դասագրքերը կենտրոնացվել են Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության Եղիշե Չարենցի անվան հ. 67 և Մուրացանի անվան հ. 18 հիմնական դպրոցներում, որտեղից էլ, նախապես ներկայացված հայտերի հիման վրա, համապատասխան քանակով դրանք տրամադրվում են դպրոցների գրադարանավարներին:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետ Աննա Ստեփանյանն այցելել է դասագրքերի կենտրոնացման դպրոցներ և տեղում ծանոթացել գործընթացին: Նա նշել է, որ նոր ուսումնական տարին բոլոր աշակերտներն առանց բացառության կսկսեն նոր գրքերով, իսկ դրանց տրամադրման ժամկետներում ուշացումներ չեն լինի:
Այս տարի Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության դպրոցներին կտրամադրվի ավելի քան 160 հազար կտոր գրականություն՝ այդ թվում դասագրքեր, ուսումնաօժանդակ ձեռնարկներ: Առաջինից չորրորդ դասարանցիներին դասագրքերը կտրամադրվեն անվճար: Ավելի բարձր դասարանցիների դասագրքերի գնացուցակները փակցված կլինեն բոլոր դպրոցների տեսանելի վայրերում:

Мэрия Еревана: Ученикам 1-4 классов учебники будут предоставляться бесплатно
В Ереване в преддверии 2017-2018 учебного года стартовал процесс распределения учебников и школьной литературы. Как передает пресс-служба столичной администрации, подведомственным мэрии Еревана школам в этом будет передано свыше 160 тыс. экземпляров учебной литературы и пособий.
Отмечается, что ученикам 1-4 классов учебники будут предоставляться бесплатно. Указатели аренды литературы для старшеклассников будут размещены в школах, на видном месте.
Напомним, в ходе состоявшегося 14 августа очередного рабочего совещания в мэрии Еревана в преддверии 2017-2018 учебного года всем соответствующим управлениям аппарата столичной администрации, ответственным структурам и руководителям административных районов города мэр Тарон Маргарян поручил провести соответствующие подготовительные работы.
В частности, управлению общего образования поручено принять соответствующие меры для обеспечения бесплатными учебниками всех учеников начальных классов школ, подведомственных мэрии Еревана. Управлению здравоохранения поручено пополнить необходимыми медикаментами медпункты школ. Управлению коммунального хозяйства и ответственным структурам поручено провести техническую проверку систем электроснабжения, газоснабжения и водоснабжения. Управлению транспорта аппарата мэрии поручено совместно с Дорожной полицией провести соответствующие дорожные разметки на участках, близлежащих к школам. Компании «Санитек» поручено обеспечить санитарную очистку территорий, прилегающих к учебным заведениям.