Հայաստանի հինգ բռնցքամարտիկներ հանդես կգան Մախաչկալայում
Օգոստոսի 23-ից 29-ը, Համբուրգում անցկացվելիք բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությանը զուգահեռ, Մախաչկալայում կընթանա միջազգային մրցաշար, որին կմասնակցեն կաշվե ձեռնոցի Հայաստանի հինգ վարպետներ:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը հայտնել է, որ Դաղստանի մայրաքաղաք կմեկնեն Վահե Բադալյանը (52 կգ), Կորյուն Աստոյանը (69 կգ), Յուրա Դարաբյան (75 կգ), Հենրիխ Սարգսյանը (91 կգ) եւ Անուշ Գրիգորյանը (52 կգ):
Մախաչկալայում հայ մարզիկները հանդես կգան հավաքականի մարզչական շտաբի անդամ Ռուդիկ Մկրտչյանի ղեկավարությամբ:

Пятеро боксеров из Армении примут участие в Чемпионате мира в Гамбурге параллельно с турниром в Махачкале
С 23 по 29 августа, параллельно с Чемпионатом мира по боксу в Гамбурге, в Махачкале состоится международный турнир. В соревновании примут участие пять спортсменов из Армении.
Как сообщил пресс-службе Национального Олимпийского комитета Армении (НОКА) главный тренер национальной сборной Армении Давид Торосян, в столицу Республики Дагестан отправятся Ваге Бадалян (52 кг), Корюн Астоян (69 кг), Юра Дарабян (75 кг), Генрих Саргсян (91 кг) и Ануш Григорян (52 кг).
Армянские спортсмены выступят в Махачкале под руководством члена тренерского штаба сборной Рудика Мкртчяна.