Ռուսաստանում պատրաստվում են Արամ Խաչատրյանի մասին գեղարվեստական ֆիլմ նկարել
Ռուսաստանի կինոընկերություններից մեկը պատրաստվում է սկսել հայ կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի մասին գեղարվեստական ֆիլմի նկարահանումները:
«Ռուսարմինֆո»-ի հաղորդմամբ, «Սուսերով պարը» վերնագրով ֆիլմի ռեժիսորը և սեցնարիստը Յուսուպ Ռազիկովն է: Ֆիլմը նկարահանելու է Ռուբեն Դիշդիշյանի «Մարս Մեդիա» ընկերությունը: Նկարահանումները կսկսեն 2018-ին, կլինեն Ռուսաստանի ու Հայաստանի տարածքում:
Նախատեսվում է, որ կոմպոզիտորի մասին առաջին գեղարվեստական ֆիլմը էկրան կբարձրանա 2018-ի վերջին կամ 2019-ի սկզբին: Ֆիլմի ստեղծմանը ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերում են Հայաստանի և Ռուսաստանի մշակույթի նախարարությունները:

Film about Aram Khachaturian to be shot in Russia
One of the film production companies in Russia is preparing to shoot a feature film about renowned Armenian composer Aram Khachaturian, Rusarminfo told Panorama.am.
The screenwriter and director of the film titled "Sabre Dance" is Russian filmmaker Yusup Razikov. The film will be produced by Mars Media company of Ruben Dishdishyan, with the shootings scheduled be held in the territory of Armenia and Russia starting from 2018.
The first feature film about the Armenian composer is expected to hit the screen at the end of 2018 or in early 2019. Armenian and Russian Ministries of Culture provide financial support to the film production.