Քննարկվել է Իրանում Հայաստանի բուհերի դիպլոմների ճանաչման հարցը
Իրանում ՀՀ բուհերի դիպլոմների ճանաչման խնդրի մասին բարձրաձայնել է Իրանում Հայաստանի դեսպան Արտաշես Թումանյանը Իրանի մեջլիսի կրթության և հետազոտության հանձնաժողովի նախագահ Մեհդի Զահեդիի հետ հանդիպման ժամանակ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, հանդիպմանը քննարկվել է Հայաստանի կրթության և գիտության նախարարության և Իրանի գիտության, տեխնոլոգիաների և հետազոտությունների նախարարության միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը:
Մոհամմադ Մեհդի Զահեդին շնորհակալություն է հայտնել հուլիս ամսին Հայաստանի Հանրապետություն իր գլխավորած պատվիրակության այցը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար` ցանկություն հայտնելով ՀՀ ԱԺ իր գործընկերոջը հրավիրելու Թեհրան:
Խոսելով գիտության ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման մասին՝ ԻԻՀ մեջլիսի կրթության և հետազոտության հանձնաժողովի նախագահն իր պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցելու միջխորհրդարանական համագործակցության ակտիվացմանը:

В Иране обсуждается вопрос признания дипломов, выдаваемых вузами Армении
В ходе встречи посла Армении в Иране Арташеса Туманяна с председателем научно-исследовательской комиссии Меджлиса (парламента) ИРИ Махди Захеди обсуждался вопрос признания в Исламской Республике дипломов, выдаваемых вузами РА.
Как сообщает пресс-служба МИД РА, собеседники обсудили ход реализации договоренностей, достигнутых между Министерством образования и науки Армении и Министерством науки, исследований и технологий Ирана.
Обратившись к развитию двустороннего сотрудничества в сфере образования, Махди Захеди выразил готовность помочь с активизацией межпарламентского сотрудничества Армении и Ирана.