Եվս մեկ Աշխարհի չեմպիոն՝  ըմբիշ Մաքսիմ Մանուկյան
Փարիզում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության հունահռոմեական 80 կգ քաշային կարգում Մաքսիմ Մանուկյանը դարձավ չեմպիոն։
Հայ ըմբիշը եզրափակչում հաղթեց Բելառուսի ներկայացուցիչ Ռադիկ Կուլիևին։ Մաքսիմ Մանուկյանն այսօր փայլուն գոտեմարտեր է անցկացրել։ Նա կարիերայի ընթացքում առաջին անգամ նվաճեց աշխարհի չեմպիոնի կոչումը։
66 կգ քաշային կարգում Կարեն Ասլանյանին չհաջողվեց դառնալ բրոնզե մեդալակիր։ Երրորդ տեղի համար պայքարում Ասլանյանը զիջեց  Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Արտյոմ Սուրկովին։
Այսպիսով, հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը երկու ոսկե մեդալ նվաճեց աշխարհի առաջնությունում։ Չեմպիոններ դարձան Արթուր Ալեքսանյանը և Մաքսիմ Մանուկյանը,-հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։

The representative of Armenia Maksim Manukyan became world champion in the 80kg category at the 2017 World Championships in Paris, France.
As the National Olympic Committee reported, in the final bout the Armenian athlete defeated Radik Kuliyev of Belarus, winning his first ever title of his career.
In the 66kg weight category another representative of Armenia Karen Aslanyan lost the fight for the bronze medal, conceding to Russia’s Artyom Surkov.
To recap, the Armenian team conquered two gold medals at the World Championships with Artur Aleksanyan and Maksim Manukyan becoming champions respectively in the 98kg and 80kg weight categories.