Հայազգի շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը եկող տարվա գարնանը ելույթ կունենա Մոսկվայում և Սանկտ Պետերբուրգում: Այս մասին «ՏԱՍՍ»-ին հայտնել է երգչի մամուլի քարտուղար Քրիստինա Սարգսյանը։
«Նևայի ափի քաղաքում վարպետի համերգը կկայանա 2018 թվականի ապրիլի 25-ին՝ «Օկտյաբրսկի» մեծ համերգասրահում։ Երեք օր անց՝ ապրիլի 28- ին, նա ելույթ կունենա Ռուսաստանի մայրաքաղաքում՝ Կրեմլի պալատի բեմում։ Վարպետն ամբողջ ժամանակ աշխատում է և դադարներ չի սիրում»,- նշել է արտիստի ներկայացուցիչը:
Աղբյուրը նշում է, որ ավելի վաղ իրենց հետ հարցազրույցներից մեկում Ազնավուրը պատմել է. «Մոսկվայի Կարմիր հրապարակն աշխարհում այն երեք- չորս վայրերից մեկն է, որտեղ ես կցանկանայի երգել»:

The Armenian-French world famous chansonnier Charles Aznavour plans to give a concert in Moscow and St. Petersburg in the coming spring, the singer’s press secretary Kristine Sargsyan has told TASS agency.
“The St. Petersburg concert is slated for April 25, 2018, at Grand Concert Hall Oktyabrsky, followed by the Moscow concert in April 28 in the Grand Kremlin Palace. Aznabour is working incessantly, as he does not like intervals” Sargsyan has said.
The source reminds, that Aznavour once noted in his interviews the Red Square in Moscow is among the three-four places he would like to give a concert.