Վարչապետի մոտ քննարկվել են կառուցապատման ոլորտի խնդիրների լուծմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են կառուցապատման գործընթացների խթանմանը վերաբերող հարցեր:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, մասնավորապես, կառուցապատող կազմակերպությունների ներկայացուցիչները ներկայացրել են առկա խնդիրները, հանդես եկել հարկային վարչարարության մեխանիզմների պարզեցման, ենթակառուցվածքների ապահովման, ոլորտի զարգացմանն առնչվող տարբեր առաջարկություններով:
Կառավարության ղեկավարը պատասխանատու գերատեսչություններին հանձնարարել է լրացուցիչ քննարկել ներկայացված հարցերն ու առաջարկությունները՝ առկա խնդիրներին համապատասխան լուծումներ տալու նպատակով:

Премьер Армении К. Карапетян поручил заняться проблемами стимулирования процессов застройки
У премьер-министра Армении Карена Карапетяна сегодня состоялось совещание, в ходе которого обсуждались вопросы, касающиеся стимулирования процессов застройки. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В частности, представители организаций-застройщиков озвучили имеющиеся проблемы, выступили с различными предложениями, касающимися упрощения механизмов налогового администрирования, обеспечения инфраструктур, развития сферы.
Глава правительства поручил ответственным ведомствам дополнительно рассмотреть представленные вопросы и предложения с целью соответствующего решения имеющихся проблем.