ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ներկայացնում է հիփոթեքային վարկավորման բարելավված պայմաններ
Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ձևակերպել անշարժ գույքի ձեռքբերման կամ կառուցապատման/վերանորոգման նպատակներով մինչև 25 մլն ՀՀ դրամ գումարի չափով հիփոթեքային վարկ՝ իջեցված տոկոսադրույքով, սկսած 11.5% տարեկան տոկոսադրույքից անշարժ գույքի ձեռքբերման դեպքում և 12.5%՝ կառուցապատման/վերանորոգման դեպքում:
Բանկի հանրային կապերից տեղեկացնում են, որ հիփոթեքային վարկը տրամադրվում է ՀՀ  քաղաքացիներին և ՀՀ ռեզիդենտներին։ Վարկառուն վարկը ստանալու պահին պետք է լինի 21 տարին լրացած, իսկ վարկի մարման պահին նրա տարիքը չպետք է գերազանցի թոշակի անցնելու տարիքը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում հիփոթեքային վարկ ստանալու համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ։ Վարկի տրամադրման մասին նախնական որոշումը կայացվում է նվազագույն ժամկետներում՝ 2 աշխատանքային օրում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ձևակերպել վարկ նաև «Բնակարան երիտասարդներին» հիփոթեքային վարկավորման ծրագրով, որի շրջանակներում ՀՀ մարզերի հաճախորդների համար տոկոսադրույքը սկսվում է 5%-ից, իսկ Երևան քաղաքի հաճախորդների համար՝ 7%-ից:
Հիփոթեքային վարկերի տրամադրման մանրամասն պայմաններին և սակագներին կարելի է ծանոթանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերում, www.vtb.am կայքում, ինչպես նաև զանգահարելով Բանկի Միասնական տեղեկատվական ծառայություն՝ 87-87 հեռախոսահամարով։

Банк ВТБ (Армения) представляет улучшенные условия ипотечного кредитования
Отныне в Банке ВТБ (Армения) можно оформить ипотечный кредит до 25 млн. драмов РА на приобретение или строительство/ремонт недвижимости по сниженной процентной ставке – начиная от 11.5% годовых в случае приобретения жилья и от 12.5% – для строительства/ремонта.
Согласно релизу, ипотечный кредит может быть предоставлен гражданам РА и резидентам РА. Возраст заемщика на момент получения кредита не должен быть менее 21 года, а на момент погашения кредита не должен превышать возраста выхода заемщика на пенсию.
Для получения ипотечного кредита в Банке ВТБ (Армения) требуется минимальный пакет документов. Предварительное решение о предоставлении кредита принимается в кратчайшие сроки – 2 рабочих дня.
В Банке ВТБ (Армения) также можно оформить кредит по программе ипотечного кредитования «Жилье молодым», в рамках которой процентная ставка для клиентов из регионов РА начинается от 5%, а для клиентов из г. Еревана – от 7%.
С подробной информацией об условиях и тарифах предоставления ипотечных кредитов можно ознакомиться в филиалах Банка ВТБ (Армения), на сайте www.vtb.am, a также позвонив в Единую информационную службу Банка по номеру 87-87.