ԱԺ-ում բենզինի, հեռախոսային խոսակցությունների լիմիտները էականորեն նվազեցվել են. «Հրապարակ»
Ազգային ժողովում նոր պետհամարանիշների բաշխումը, պարզվում է, այնքան էլ խաղաղ ու հարթ չի անցնում: ԲՀԿ-ական պատգամավոր, եվրաինտեգրման հանձնաժողովի ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը, որին ի սկզբանե բաժին է հասել 0130 ՀՀ 01 պետհամարանիշը, կատեգորիկ հրաժարվել է այդ համարից՝ ասելով, որ 13 թիվն իր «վրա չի գալիս»: Դրանից հետո վախը մտել է հանձնաժողովի մյուս նախագահների մեջ, և բոլորը մերժում են այդ համարը, իսկ թե ի վերջո ում բաժին կհասնի այն, կիմանանք մոտ օրերս: Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Ի դեպ, ԱԺ աշխատակազմում փոփոխությունների կոնտեքստում բենզինի, հեռախոսային խոսակցությունների նոր լիմիտներ են սահմանվել՝ էականորեն նվազեցնելով նախկինը։ ԱԺ նախագահի մեքենան եթե անցյալում անսահմանափակ բենզին կարող էր ստանալ, այժմ օրական 25 լիտր է սահմանվել։ Հեռախոսային խոսակցությունների համար էլ՝ ամսական 45 հազար դրամ»,-հավելել է թերթը։

«Грапарак»: В парламенте существенно снизили лимиты на бензин и телефонные разговоры
В парламенте Армении распределение новых государственных номеров, как выясняется, проходит не столь гладко, пишет газета «Грапарак».
Депутат от партии «Процветающей Армении», глава постоянной комиссии по евроинтеграции Наира Зограбян, которой изначально достался номер 0130 ՀՀ 01, категорически отказалась от номера, заявив, что цифра 13 «не приносит ей удачу». После этого, руководители всех остальных парламентских комиссий начали отказываться от этого номера, а кому, в конце концов, достанется этот номер, будет известно в ближайшие дни.
«Кстати, в контексте изменений в аппарате парламента установлены новые лимиты на бензин и телефонные разговоры – существенно ниже прежних. Если в прошлом машина председателя парламента могла получать бензин без лимита, то сейчас установлено ограничение в 25 литров. На телефонные разговоры предусматривается 45 тысяч драмов в месяц», - отмечает издание.