Հայաստանում 89.3%-ով ավելացել է ՋԷԿ-երի արտադրության ծավալը
2017 թվականի հունվար-հուլիսին կիսամյակում Հայաստանում արտադրվել է 4 490.5 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 7.8%-ով։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից:
Ըստ ԱՎԾ-ի՝  հունվար-հուլիս ամիսներին ՋԷԿ-երի արտադրության ծավալն աճել է  89.3%-ով և կազմել 1 685.5 մլն կՎտ ժամ, իսկ հողմային էլեկտրակայանների կողմից արտադրվել է 1.2 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա՝ նախորդ տարվա ցուցանիշը գերազանցելով 33.3%-ով:
Ջերմային կայաններում արտադրության ծավալներն էլ կազմել են  64.2 մլն կՎտ ժամ՝ աճը կազմելով  25.1%:
Ինչ վերաբերում է ՀԷԿ-երին, ապա արտադրության ծավալներն այստեղ նվազել են 1.8%-ով՝  կազմելով1 455.9 մլն կՎտ ժամ։
Այս տարվա յոթ ամիսներին Հայաստանի ատոմային էլեկտրական կայանն (ՀԱԷԿ) արտադրել է 1 347.9 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը 2016թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել 24.8%-ով:

From January to July 2017, a total of 4 490.5 million kilowatt-hours of electricity was produced in Armenia, showing a 7.8% increase compared to the same period of the previous year, as reported by Armenia’s National Statistical Service (NSS).
According to the NSS data, in January-July, the electricity generation at terminal power plants rose by 89.3%, amounting to 1 685.5 million kilowatt-hours.
The generation of thermal energy increased by 25.1%, standing at 64.2 million kilowatt-hours.
Electricity production volumes at hydropower plants cut down by 1.8%, comprising for 455.9 million kilowatt-hours.
In the indicated period, Armenia’s Nuclear Power Plant generated 1 347.9 million kilowatt-hours of electricity, declining by 24.8% to compare with the data of the previous year.