Լևոն Արոնյանը հաղթահարել է առաջին շրջանը
Թբիլիսիում ընթացող շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկությունում նախօրեին կայացել է 1/64 եզրափակչի երկրորդ պարտիաները: Լևոն Արոնյանը կրկին հաղթել է Դանիել Կաուդերիին (ՀԱՀ) և անցել 1/32 եզրափակիչ:
ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, Հրանտ Մելքումյանը և Ռոբերտ Հովհաննիսյանը ոչ-ոքի է խաղացել, համապատասխանաբար, Բորիս Գրաչովի (ՌԴ) և Մաքսիմ Ռոդշտեյնի (Իսրայել) հետ: Այս խաղերում հաշիվը հավասար է՝ 1:1:
ԱՄՆ-ն ներկայացող գրոսմայստեր Վարուժան Հակոբյանը միավորը բաժանել է Անտոն Կովալյովի հետ (Կանադա): Առաջին պարտիայում Հակոբյանը պարտվել էր: Արդյունքում նրա մրցակիցն անցնում է առաջ:
Մրցակարգի համաձայն, այսօր այն խաղերում, որտեղ երկու պարտիաների արդյունքում հաղթողը չի որոշվել, կկայանա թայ-բրեյք (կարճեցված ժամանակով պարտիաներ):

Levon Aronian wins through to 1/32 final of FIDE World Chess Cup
Armenian GM Levon Aronian claimed his second victory at the Game 2 of 1/64 final (Round 1) of FIDE World Chess Cup 2017, taking place in Tbilisi, Georgia. He defeated Daniel Cowdery (SAR) to make it through to the 1/32 final of the tournament.
Other representatives of Armenia Hrant Melkumyan and Robert Hovhannisyan played draw against Boris Grachov (Russia) and Maxim Rothstein (Israel) respectively, the Armenian National Olympic Committee reports.
According to the rules of the chess tour, if a match is tied after the regular games, tie breaks will be played the next day to decide the winner.