Ըմբիշ Հայկ Ասատրյանը՝ պատանիների աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր
Աթենքում ընթանում է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի պատանիների աշխարհի առաջնությունը։ 50 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Ասատրյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել։ ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, հայ ըմբիշը երրորդ տեղի համար գոտեմարտում հաղթել է շվեդ Նիկլաս Օեհլենին։
Նախօրեին մեկնարկած հայ ըմբիշները դուրս են մնացել մեդալի համար պայքարից։ 69 կգ Սարգիս Թադևոսյանը հաղթել է որակավորման փուլում և 1/8 եզրափակչում, սակայն քառորդ եզրափակչում պարտվել է վրացի Դավիթ Սոլոգաշվիլիին։ 76 կգ Դավիթ Պողոսյանը և 85 կգ Տիգրան Համբարձումյանը դուրս են մնացել որակավորման փուլից։
Այսպիսով, հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի պատանիների հավաքականն ավարտել է մրցելույթներն աշխարհի առաջնությունում: Հավաքականը նվաճել է մեկ բրոնզե մեդալ։

Wrestler Hayk Asatryan wins bronze at the World Championships
Armenian Greco-Roman wrestler Hayk Asatryan (50kg) won bronze medal at the 2017 Cadet World Wrestling Championships, which kicked off in Athens, Greece on Monday. As the National Olympic Committee reported, the Armenian defeated Nikolas Ouhlen of Sweden in the bout for the third place.
Other representatives of Armenia dropped out of the competition. Armenian Greco-Roman wrestlers Sargis Tadevosyan (69 kg) lost the bout to Davit Sologashvili of Georgia in the quarter finals. Davit Poghosyan (76 kg) and Tigran Hambardzumyan (85 kg) suffered defeats in the qualifying round of the tournament.