Ըմբիշ Հայկ Ասատրյանը՝ պատանիների աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր
Աթենքում ընթանում է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի պատանիների աշխարհի առաջնությունը։ 50 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Ասատրյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել։ ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, հայ ըմբիշը երրորդ տեղի համար գոտեմարտում հաղթել է շվեդ Նիկլաս Օեհլենին։
Նախօրեին մեկնարկած հայ ըմբիշները դուրս են մնացել մեդալի համար պայքարից։ 69 կգ Սարգիս Թադևոսյանը հաղթել է որակավորման փուլում և 1/8 եզրափակչում, սակայն քառորդ եզրափակչում պարտվել է վրացի Դավիթ Սոլոգաշվիլիին։ 76 կգ Դավիթ Պողոսյանը և 85 կգ Տիգրան Համբարձումյանը դուրս են մնացել որակավորման փուլից։
Այսպիսով, հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի պատանիների հավաքականն ավարտել է մրցելույթներն աշխարհի առաջնությունում: Հավաքականը նվաճել է մեկ բրոնզե մեդալ։

Чемпионат мира по греко-римской борьбе в Афинах: представитель Армении Айк Асатрян завоевал бронзу
В Афинах проходит юношеский Чемпионат мира по греко-римской борьбе. В весовой категории 50 кг представитель Армении Айк Асатрян завоевал бронзовую медаль. Армянский борец в схватке за третье место победил шведа Никласа Оехлени. Об этом сообщает пресс-служба Национального Олимпийского комитета Армении (НОКА).
Согласно информации, стартовавшие сегодня армянские борцы выбыли из борьбы за медали. Саркис Тадевосян (69 кг) одержал победы в квалификационном раунде и 1/8 финала, но в четвертьфинале проиграл представителю Грузии Давиду Сологашвили. Давид Погосян (76 кг) и Тигран Амбарцумян (85 кг) выбыли в квалификационном раунде.
Таким образом, сборная Армении по греко-римской борьбе завершила выступление на чемпионате мира, завоевав одну бронзовую медаль.