Կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահի պաշտոնում տեսնում են Հարություն Խաչատրյանին. «Ժամանակ»
Հոկտեմբերի 7-ին տեղի կունենա Կինեմատոգրաֆիստների միության արտահերթ համագումարը, որն ընտրելու է միության նոր նախագահ և վարչություն։ Այս պահին  առաջադրված թեկնածուներն  են ռեժիսոր  Վահե Գևորգյանցը՝  Ռուբեն Գևորգյանցի որդին, կինոռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանը և «Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի»  նախագահ Գևորգ Գևորգյանը։
«Ժամանակ»-ի հետ զրույցում մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը իր մտահոգություն է հայտնել Վահե Գևորգյանցի առթիվ՝ նշելով, որ դեմ է պաշտոնի ժառանգականությանը։
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ խնդիրն արդեն հասցրել է  տեղեկանալ Սերժ Սարգսյանը։ Նա միության նախագահի պաշտոնում տեսնում է  Հարություն Խաչատրյանին, ով հենց երեկ Կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահի  ընտրությունների մասնակցելու համար իր դիմումի համաձայն ազատվեց «Ոսկե ծիրան» փառատոնի տնօրենի պաշտոնից։

«Жаманак»: На посту председателя Союза кинематографистов видят Арутюна Хачатряна
Газета «Жаманак» пишет, что 7 октября состоится внеочередной съезд Союза кинематографистов Армении, на котором будут избраны новый председатель и правление союза. На данный момент о выдвижении своих кандидатур заявили режиссер Ваге Геворкянц – сына Рубена Геворкянца, кинорежиссер Арутюн Хачатрян и председатель Национального киноцентра Армении Геворк Геворкян.
В беседе с корреспондентом издания министр культуры Армен Амирян выразил свою обеспокоенность по поводу Ваге Геворкянца, отметив, что выступает против наследственности должности.
По сведениям газеты «Жаманак», о проблеме уже проинформирован Серж Саргсян. Он видит в должности председателя Союза кинематографистов Арутюна Хачатряна, который вчера, согласно представленному заявлению, покинул пост директора фестиваля «Золотой абрикос» для участия в выборах председателя Союза кинематографистов Армении.