ԴիջիԹեք 2017-ը կառանձնանա մասնակիցների քանակով և հանրաճանաչ միջազգային ընկերությունների մասնակցությամբ
13:21 08/09/2017
13-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք տեխնոլոգիական ցուցահանդեսն այս տարի կանցկացվի սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 1-ը Երևան էքսպո կենտրոնում:
Ցուցահանդեսի հանրային կապերից տեղեկացնում են, որ այս տարի ԴիջիԹեքն աննախադեպ է տեղական և միջազգային ընկերությունների մասնակցությամբ և լայն աշխարհագրությամբ: Ակնկալվում է շուրջ 150 մասնակից ընկերություն և 70 000 այցելու:
ԴիջիԹեք միջազգային ցուցահանդեսին մասնակից ընկերությունները հանրությանը կներկայացնեն շուկայի վերջին թրենդներն ու նորարարությունները, թափուր աշխատատեղերը, կանցկացվեն գործարար հանդիպումները, տարբեր մրցույթներ, ֆորումներ, սեմինարներ և այլն:
ԴիջիԹեք 2017-ին կմասնակցեն հայկական առաջատար Joomag, Ucom, Arpinet, VOLO, Zangi, Monitis, SFL, ArmSoft և բազմաթիվ այլ ընկերություններ:
ԴիջիԹեքին ներկա կլինեն մասնակիցներ և պատվիրակություններ Ճապոնիայից, Չինաստանից, Հնդկաստանից, Շվեդիայից, Ռուստաստանից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից և այլն: Միջազգային ընկերություններից մասնավորապես կմասնակցեն չինական հանրահայտ Dahua Technology ընկերությունը, ճապոնական Hitachi Construction Machinery Eurasia, Mitsubishi Heavy Industries և այլ ընկերություններ, շվեդական Ericsson ընկերությունը, դանիական Jabra ընկերությունը և այլն: Մասնակիցների ամբողջական ցանկը ներկայացված է digitec.am կայքում:
ԴիջիԹեքի կազմակերպիչ՝ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը ընդգծում է. «Եթե մինչ այժմ ԴիջիԹեքը հարթակ էր հիմնականում հայկական տեխնոլոգիական լիդերների համար, ապա վերջին տարիներին և հատկապես այս տարի ԴիջիԹեքը դարձել է տեղի, սփյուռքի և օտարերկրյա տեխնոլիդերների շփման արդյունավետ հարթակ»:
ԴիջիԹեք ցուցահանդեսը տարածաշրջանի ամենամեծ տեխնոլոգիական ցուցահանդեսն ու B2B, B2C շփման հարթակն է: «Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» կարգախոսի ներքո անցկացվող եռօրյա ցուցահանդեսը տարիների ընթացքում իսկական տոնի և ՏՏ ոլորտի ստուգատեսի է վերածվել տեխնոհասարակության համար:
ԴիջիԹեքը իրականացվում է 2005 թ.ից ԻՏՁՄ-ի կողմից՝ ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո: ԴիջիԹեք 2017-ի պլատինե հովանավորն է Ucom կապի միասնական օպերատորը, հովանավորն է Արփինետ ընկերությունը,  պաշտոնական գործընկերներն են Dahua Technology ընկերությունն (Չինաստան) ու «Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագիրը*:

DigiTec 2017 will differ by the number of participants and the participation of the world-famous international organizations
The 13th annual international DigiTec Expo technological exhibition will be held on September 29-October 1, in Yerevan Expo Center. As the Exhibition press service reported, this year the DigiTec is unprecedented by its number of participants both local and international as well as wide geography. About 150 participants and 70k visitors are expected to attend the DigiTec.
The participants of DigiTec will introduce the last trends of the sector, the innovations and job opportunities of the current market to the society. Business meetings, different competitions, forums, seminars and other meetings will also be held.
Among the participants of DigiTec 2017 such Armenian leading companies as Joomag, Ucom, Arpinet, VOLO, Zangi, Monitis, SFL, ArmSoft and others will be introduced.
DigiTec 2017 will host participants and delegations from Japan, China, India, Sweeden, Russia, USA, Canada and other countries. Among the international participants such companies as the Dahua Technology from China, Hitachi Construction Machinery Eurasia and Mitsubishi Heavy Industries from Japan, Ericsson from Sweeden, Jabra from Denmark and others will participate. The overall list of participants is being updated in digitec.am official website.
Karen Vardanyan, the executive director of the Union of Information Technology Enterprises (UITE), the organizer of DigiTec, emphasizes: “If till now the DigiTec has been a platform for only armenian technological leading companies, then during the recent years and this year especially it became an effective platform of communications for local, Diasporan and foreign techno-leaders.