Լողափնյա վոլեյբոլի հայաստանյան թիմի անդամները կուտակել են օլիմպիական վարկանշային միավորներ
Սեպտեմբերի 8-ից 10-ը Երևանում կայացել է լողափնյա վոլեյբոլի Արևելյան Եվրոպայի երկրների տղամարդկանց առաջնությունը:
Առաջնությանը մասնակցել են Հայաստանի Հանրապետության (2 թիմ), Ռուսաստանի Դաշնության (6 թիմ), Ուկրաինայի (2 թիմ), Լեհաստանի Հանրապետության, Իսրայելի, Բելառուսի Հանրապետության, Լիտվայի Հանրապետության և Վրաստանի թիմերը:
Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունից տեղեկացնում են, որ եզրափակիչ խաղում Ռուսաստանի Դաշնության ներկայացուցիչ Մաքսիմ Սիվոլով-Իգոր Վելիչկո զույգը հաղթել է նույն երկիրը ներկայացնող Ռուսլան Դայանով-Յուրի Բոգատով զույգին:
Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցիչներից լավագույնը 9-րդ տեղը զբաղեցրած Անդրեյ Սիմոնի-Աշոտ Բալաբեկյան զույգի արդյունքն է, որը հնարավորություն է տվել տղաներին կուտակել օլիմպիական վարկանշային միավորներ՝ 2020 թվականին Տոկիոյում կայանալիք օլիմպիական խաղերին մասնակցելու համար:
Հայաստանյան թիմը լողափնյա վոլեյբոլի Արևելյան Եվրոպայի երկրների առաջնությանը մասնակցում է 2-րդ անգամ:

On September 8-10, the Men’s Eastern Europe Beach Volleyball Championship was held in Yerevan, Armenia, the Ministry of Sport and Youth Affairs told Panorama.am.
The teams from Armenia (2 teams), Russia (6 teams), Ukraine (2 teams), Poland, Israel, Belarus, Lithuania and Georgia took part in the championship.
In the final game, Russia’s Maxim Sivolov-Igor Velichko pair defeated Ruslan Dayanov-Yuri Bogatov pair from the same country.
The best result of the Armenian team was the 9th place taken by Ashot Balabekyan - Andre Simoni pair, who collected ranking points, which the team needs to be qualified for the 2020 Tokyo Olympic Games.
The Armenian beach volleyball team takes part in the Eastern Europe Volleyball Championship for the second time.