Հարություն Խաչատրյանը հրաժարվել է Կինոակադեմիայի նախագահությունից
Սեպտեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային կինոակադեմիայի հերթական նիստը, որի ընթացքում ռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանը հայտնել է, որ հրաժարվում է ակադեմիայի նախագահությունից:
«Ոսկե ծիրան» փառատոնի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ շուտով տեղի կունենա նոր նիստ, որի շրջանակներում կինոակադեմիայի անդամները կընտրեն նոր նախագահ:
Հիշեցնենք, որ Հ. Խաչատրյանը իր դիմումի համաձայն օրեր առաջ ազատվել է նաև «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի տնօրենի պաշտոնից: Նա ցանկանում է մասնակցել Կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահի ընտրությանը, որը կայանալու է հոկտեմբերի 7-ին:

Harutyun Khachatryan steps down as Chairman of Armenian National Film Academy
During the regular session of the Armenian National Film Academy held on September 9, filmmaker Harutyun Khachatryan announced about his resignation from presidency of the academy.
As the Golden Apricot Yerevan International Film Festival informs in a Facebook post, the members of the Film Academy will elect a new chairman at the next session.
To remind, Mr. Khachatryan has also stepped down as the Director of the Golden Apricot Yerevan International Film Festival (GAIFF), citing heavy workload as the reason behind his decision.
He intends to run for the President of the Union of Cinematographers, with the elections scheduled on 7 October.