Իրանական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտնել է «Իսլամական պետության» հետ կապ ունեցող ահաբեկչի ձերբակալության մասին, ով ահաբեկչությունների շարք էր ծրագրել Թեհրանում: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է իրանական Press TV հեռուստաալիքը: Կասկածյալը ձերբակալվել է Թեհրան նահանգի Անդիշե քաղաքում:
«Ներկա պահին շատ կարևոր տեղեկություն է ստացվել ԻՊ անդամի հեռախոսից, քննություն ընթացքում է»,- ասել է Իրանական հեղափոխության պահապանների կորպուսի տեղի ստորաբաժանման ղեկավար, գնդապետ Ամին Յաամինին:
Նրա խոսքով, ահաբեկիչների խումբը պլանավորել էր 300 ահաբեկչական ակտ իրականացնել մահմեդականների համար Մուհարրամ սուրբ ամսվա ընթացքում:

A division of Iran’s Islamic Revolution Guards Corps (IRGC) says it has arrested a Takfiri terrorist linked to a Daesh-affiliated ring, which planned to carry out hundreds of terror attacks in the capital, Tehran, according to Press TV.
The Daesh element was apprehended in the Andisheh town in Shahriar County, Tehran Province, Colonel Amin Yaamini, the commander of the local IRGC division, told a news conference, Mehr News Agency reported on Wednesday.
“So far, very important information has been collected from the Daesh element's phone, and he remains under investigation,” he said.
The commander said the terrorist group has been intending to conduct 300 terror operations in Tehran during the holy lunar month of Muharram.