Բակո Սահակյանը քաղաքական խորհրդակցություններ է հրավիրել
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 13-ին անց է կացրել քաղաքական խորհրդակցություններ Արցախյան շարժման մի խումբ ակտիվիստների, Արցախի կոմունիստական, հանրապետական կուսակցությունների եւ երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են նոր Սահմանադրության հետ կապված բարեփոխումների իրականացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարն արժևորել է քաղաքական ուժերի և հասարակական հատվածի հետ երկխոսության գործուն խողովակների առկայությունը՝ այն համարելով  ներքաղաքական կայունության գրավականներից մեկը:

President of Artsakh holds political consultations
President of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic Bako Sahakyan on Wednesday held political consultations with a group of Artsakh movement activists, representatives of the Artsakh Communist and Republican Parties, a number of youth organizations.
A range of issues related to the implementation of new constitutional reforms were on the discussion agenda, the Central Information Department of the Artsakh President’s Office reports.
The Head of the State acknowledged the existence of solid channels of dialogue with political forces and the public sector, qualifying it as among the guarantees of internal political stability.