Կարեն Կարապետյանի ներկայացրած ձեռքբերումների մի մասի հիմքերը դրվել էին դեռ նախորդ կառավարության օրոք. «Ժողովուրդ»
ՀՀ կառավարությունը երեկ հրապարակեց իր մեկամյա գործունեության հաշվետվությունը: Իսկ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն էլ ԱԺ-ում հարցուպատասխանի ժամանակ հայտարարել է, թե «մեր հրապարակած մակրոտնտեսական ցուցանիշները միգուցե անհամեստ հնչեն, բայց տարածաշրջանում՝ ԵԱՏՄ-ում, ԱՊՀ-ում լավագույնն են»:
«Ժողովուրդ»-ը գրել է, որ Կարեն Կարապետյանի կառավարության ներկայացրած ձեռքբերումների մի մասի հիմքերը դրվել էին դեռ նախորդ կառավարության օրոք, ինչի մասին իր վերջին հարցազրույցում ասել էր նաեւ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
«Օրինակ՝ համայնքների խոշորացման ծրագիրը, որի մասին ներկայացված է կառավարության հաշվետվության մեջ, սկսել է իրագործվել դեռ Աբրահամյանի պաշտոնավարման ընթացքում. սկզբում պիլոտային ծրագիր արվեց, հետո արդեն 465 համայնքները խոշորացվեցին՝ դառնալով 52-ը: Ընդ որում, այդ խոշորացումն արվել էր առանց տրամաբանության, երբ միացվել էին միմյանցից աշխարհագրորեն բացարձակ կապ չունեցող համայնքներ»,-գրել է թերթը:

«Жоховурд»: Основа части представленных Кареном Карапетяном достижений была заложена еще при прежнем правительстве
12:06 14/09/2017
Газета «Жоховурд» пишет, что правительство Армении вчера опубликовало годовой отчет о своей деятельности. А премьер-министр Карен Карапетян во время ответов на вопросы в парламенте заявил:  «Возможно, представленные нами макроэкономические показатели покажутся нескромными, однако они являются лучшими и в регионе, и в ЕАЭС, и в СНГ».
Издание отмечает в этой связи, что основы представленных правительством Карена Карапетяна достижений были заложены еще во время прежнего правительства, о чем в своем последнем интервью заявил также бывший премьер Овик Абраамян.
«К примеру, программа укрупнения общин, о которой говорится в отчете правительства, начала осуществляться еще во время пребывания на посту премьера Овика Абраамяна: вначале был запущен пилотная проект, затем уже 465 общин были укрупнены и объединены в 52. При этом укрупнение происходило без всякой логики, были объединены друг с другом совершенно не имеющие никакой географической связи общины», - пишет газета.