Ծառուկյանի ու Կարապետյանների հարաբերությունները շարունակում են լարված մնալ. «Ժամանակ»
Ինչպես հայտնի, անցյալ շաբաթ օրը՝ սեպտեմբերի 16-ին, Մոսկվայում կայացել է Ռուսաստանի հայազգի միլիարդատեր գործարար Սամվել Կարապետյանի որդու հարսանիքը։
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ հարսանիքը նույն օրը չի ավարտվել։ Հյուրերի մեծ մասի, այդ թվում՝ իշխանական վերնախավի վերադառնալուց հետո, հաջորդ օրը հարսանիքը շարունակվել է Սամվել Կարապետյանի տանը՝ շատ նեղ շրջանակի համար։ Սամվել Կարապետյանի տանն այդ օրը ներկա են գտնվել նորապսակների քավորը՝ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, Արթուր Ասատրյանը (Դոն Պիպո), Արմեն Շահազիզյանը (Լուդինգի Արմեն), Կամո Ավագումյանը՝ «Ավիլոն» ընկերություն, տնօրենների խորհրդի նախագահ, և ուրիշներ։
«Հրավիրյալների թվում է եղել նաև ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, ով ընդամենը 10 րոպե ներկա գտնվելուց հետո հեռացել է միջոցառումից։ Կարելի է ենթադրել, որ Սամվել Կարապետյան/Կարեն Կարապետյան տանդեմի լարված հարաբերությունները Գագիկ Ծառուկյանի հետ շարունակում են պահպանվել»,-հավելել է թերթը։

«Жаманак»: Отношения между Карапетянами и Гагиком Царукяном продолжают оставаться напряженными
Как известно, в прошлую субботу, 16-го сентября, в Москве состоялась свадьба младшего сына российского миллиардера Самвела Карапетяна, пишет газета «Жаманак».
По сведениям издания, свадьба продолжалась и на следующий день. После возвращения большинства гостей, в том числе представителей властной элиты, свадьба продолжалась у Самвела Карапетяна дома. В этот день там присутствовали крестный молодоженов – премьер-министр Армении Карен Карапетян, Артур Асатрян (Дон Пипо), Армен Шахазизян (гендиректор компании «Лудинг»), председатель совета директоров компании «Авилон» Камо Авагумян и другие.
«В числе приглашенных был также председатель партии "Процветающая Армения" Гагик Царукян, который ушел с мероприятия буквально через 10 минут. Можно предположить, что у тандема Самвел Карапетян/Карен Карапетян продолжают сохраняться напряженные отношения с Гагиком Царукяном», - отмечает издание.