Նախագահը ներկա է գտնվել «Խոստումը» ֆիլմին նվիրված «Մեր խոստումը» երաժշտական բեմադրության պրեմիերային
10:06 23/09/2017
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նախօրեին Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում ներկա է գտնվել Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության կողմից կազմակերպված երեկոյին, որի շրջանակներում ներկայացվել է «Մեր խոստումը» խորհրդանշական բեմադրությունը:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ երեկոն նվիրվել է ամերիկացի հայտնի օսկարակիր ռեժիսոր Թերի Ջորջի նկարահանած՝ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմին, որի համաշխարհային պրեմիերան տեղի է ունեցել 2016թ-ի սեպտեմբերի 11-ին Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնի ժամանակ:
Երեկոյին ներկա են եղել ինչպես ֆիլմի ռեժիսորը, այնպես էլ «Խոստումը» ֆիլմի ստեղծմանն իրենց մեծ ներդրումն ունեցած պրոդյուսեր Էրիկ Իսրայելյանը, անվանի կինոգործիչ Մայք Մեդավոյը: Երեկոյի հիմքում ֆիլմի օրիգինալ երաժշտությունն ու պատմությունն են:

President Sargsyan attends premiere of “Promise” film-based “Our Promise” musical spectacle
President Serzh Sargsyan attended today a gala event hosted by the Armenian General Benevolent Union at the National Academic Opera and Ballet Theater after A. Spendiaryan, in the frame of which a symbolic musical performance was presented, referred to as “Our Promise”, the press department of the President’s Office reports.
The event was dedicated to “Promise,” a film about the Armenian Genocide, shot by famous American Oscar-winning director Terry George, with its world premiere held at the Toronto International Film Festival on September 11, 2016.
In attendance were film director Terry George, producer Eric Israyelyan and renowned filmmaker Mike Medavoy. The film’s original music and history were among the main features of the gala event.