Գյումրիի նախկին քաղաքապետ, ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Ղուկասյանի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, կրկին ջրից չոր դուրս եկավ:
«Ժողովուրդ»-ը այս տարվա մայիսի 10-ին գրել էր, որ Գյումրու Մուշ թաղամասի գազալցակայաններից մեկում նորընտիր պատգամավոր Վարդան Ղուկասյանի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, ծեծկռտուք էր սարքել: Դրանից հետո տևական ժամանակ ծեծի ենթարկվածը փախուստի մեջ էր, իսկ երբ հայտնաբերել էին նրան, հերքել էր միջադեպը:
«Եվ ահա 4 ամիս տևած քննությունից հետո խուլիգանության փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործը պարզապես կասեցվել է. հանցագործություն և հանցագործները չկան: Իսկ թե ինչո՞ւ, մնում է միայն ենթադրել»,-հավելել է թերթը:

«Жоховурд»: Сын Вардана Гукасяна опять вышел сухим из воды
Сын экс-мэра Гюмри, депутата парламентской фракции «Блок Царукян» Вардана Гукасяна – Спартак Гукасян – опять вышел сухим из воды, пишет газета «Жоховурд».
10 мая этого года издание уже писало о том, что сын новоизбранного депутата парламента Вардана Гукасяна устроил драку на одной из газозаправочных станций в квартале «Муш» Гюмри. После этого избитый длительное время находился в бегах, а когда был найден, заявил, что подобного инцидента не было.
«И вот, после четырех месяцев предварительного следствия, уголовное дело по факту хулиганства просто прекращено за отсутствием состава преступления и преступников. А почему, остается только предположить», - отмечает издание.