Փարիզում բացված ցուցահանդեսում ներկայացված է հայկական ձեռագրեր և խորանի վարագույր
Սեպտեմբեր 25-ին Փարիզի Insitut du Monde Arabe թանգարանում բացվել է «Քրիստոնեության ծնունդը Միջին Արևելքում» խորագրով ցուցահանդես: Բացման արարողությանը ներկա է եղել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնն ու Լիբանանի նախագահ Միշել Աունը:
Երուսաղեմի հայոց պատրիարքարանի դիվանապետ Հովնան Բաղդասարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ցուցահանդեսում ներկայացնելու համար Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքարանն ուղարկել է 14-րդ դարի երկու ձեռագիր և 1798 թ. խորանի վարագույր:
Ցուցահանդեսում անդրադարձ կա նաև Հայոց ցեղասպանությանը՝ նկարների միջոցով ներկայացնելով հայերի հաստատումը Սիրիայում և Եգիպտոսում:

На выставке в Париже представлены армянские рукописи XIV века
В музее Insitut du Monde Arabe 25 сентября открылась выставка под названием «Рождение христианства на Среднем Востоке». На церемонии открытия присутствовали президент Франции Эмманюэль Макрон и президент Ливана Мишель Аун.
Как сообщил представитель Иерусалимского патриархата ААЦ Овнан Багдасарян на своей странице в Facebook, Иерусалимский патриархат отправил на выставку 2 рукописи XIV века и завесу алтаря 1798 года.
Выставка затрагивает также тему Геноцида армян в Османской империи 1915 года. На ней можно узнать, как армяне утвердились в Сирии и Египте.