Փարիզում բացված ցուցահանդեսում ներկայացված է հայկական ձեռագրեր և խորանի վարագույր
Սեպտեմբեր 25-ին Փարիզի Insitut du Monde Arabe թանգարանում բացվել է «Քրիստոնեության ծնունդը Միջին Արևելքում» խորագրով ցուցահանդես: Բացման արարողությանը ներկա է եղել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնն ու Լիբանանի նախագահ Միշել Աունը:
Երուսաղեմի հայոց պատրիարքարանի դիվանապետ Հովնան Բաղդասարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ցուցահանդեսում ներկայացնելու համար Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքարանն ուղարկել է 14-րդ դարի երկու ձեռագիր և 1798 թ. խորանի վարագույր:
Ցուցահանդեսում անդրադարձ կա նաև Հայոց ցեղասպանությանը՝ նկարների միջոցով ներկայացնելով հայերի հաստատումը Սիրիայում և Եգիպտոսում:

Armenian manuscripts and altar curtain go on display at Paris exhibition
The Insitut du Monde Arabe in Paris on Monday opened an exhibition titled “The Birth of Christianity in the Middle East”. French President Emmanuel Macron and Lebanese President Michel Aoun were present at the opening ceremony of the exhibition.
The Armenian Patriarchate of Jerusalem loaned two 14th-century manuscripts and a curtain of an altar dating back to 1798 to the exhibition, Hovnan Baghdasaryan, Chancellor at Armenian Patriarchate of Jerusalem, said in a Facebook post.
The exhibition also makes a reference to the Armenian Genocide, displaying pictures of the arrival of the Armenian refugees to Aleppo and Egypt.