Ծանրամարտի ԵԱ. Արմեն Գրիգորյանը դարձավ չեմպիոն, Ռաֆիկ Հարությունյանը՝ բրոնզե մեդալակիր
Կոսովոյի մայրաքաղաք Պրիշտինայում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում այսօր Հայաստանը հերթական ոսկին և բրոնզն է նվաճել:
ՀԱՕԿ լրատվականի հաղորդմամբ՝ մինչև 17 տարեկան տղաների պայքարում 69 կգ քաշային կարգում հանդես են եկել Արմեն Գրիգորյանն ու Ռաֆիկ Հարությունյանը: Երկամարտում Արմենն արձանագրել է 296 կիլոգրամ և նվաճել չեմպիոնի կոչումը (134 կգ` փոքր արծաթ + 162 կգ` փոքր բրոնզ):
Ռաֆիկը պատվո հարթակի երրորդ աստիճան է բարձրացել երկամարտի 295 (135 կգ՝ փոքր ոսկի  + 160 կգ՝ չորրորդ տեղ) արդյունքով: Եվրոպայի արծաթն էլ կարող էր Հայաստանինը լինել, եթե հրում վարժության երկրորդ մոտեցման ժամանակ Ռաֆիկ Հարությունյանը չցավեցներ ծունկը և ստիպված չլիներ հրաժարվել նաև երրորդ մոտեցումից:

Юношеский Чемпионат Европы по тяжелой атлетике: у Армении золото и бронза
На проходящем в столице Косово Приштине юношеском Чемпионате Европы по тяжелой атлетике сегодня Армения завоевала очередные золото и бронзу. Об этом сообщает пресс-служба НОКА.
В соревновании юношей до 17 лет в весовой категории 69 кг выступили Армен Григорян и Рафик Арутюнян. В двоеборье Армен зафиксировал 296 кг и завоевал чемпионский титул (134 кг - малое серебро + 162 кг - малая бронза).
Рафик поднялся на пьедестал почета с результатом 295 кг (135 кг - малое золото + 160 кг - четвертое место). Европейское серебро также могло достаться Армении, если бы в упражнении толчок в ходе второй попытки Рафик Арутюнян не повредил колено и вынужденно отказался от третьей попытки.