Իրավապահները կասկածում են, որ «Հայբուսակ»-ն անօրինական ճանապարհով օտարերկրյա քաղաքացիներ է ընդունել. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ իրավապահների ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել «Հայբուսակ» համալսարանը: Կասկածներ կան, որ բուհը ոչ օրինական ճանապարհով և ոչ օրինական փաստաթղթերի հիման վրա օտարերկրյա քաղաքացիներ է ընդունել:
Թերթի տեղեկություններով՝ ներկայումս ՀՀ քննչական կոմիտեն ցանկանում է պարզել, թե ինչ հանգամանքում են օտարերկրյա քաղաքացիները բուհ ընդունվել, և հիմա քննության թելը տանում է բուհի հարկային պարտավորությունների թերակատարման ուղղությամբ:
«Հայբուսակ»-ի ռեկտորի խորհրդական Անահիտ Հարությունյանը «Ժողովուրդ-ի հետ զրույցում վստահեցրել է, թե խնդիրներ չունեն: Իսկ թե ինչ կպարզի քննությունը, ժամանակը ցույց կտա»:

«Жоховурд»: Правоохранители подозревают, что университет «Айбусак» незаконным путем принял иностранных граждан
10:53 27/09/2017
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что университет «Айбусак» оказался в центре внимания правоохранителей. Есть подозрения, что вуз незаконным путем и на основании незаконных документов принял на обучение иностранных граждан.
По сведениям издания, в настоящее время Следственный комитет Армении хочет выяснить, при каких условиях были приняты в вуз иностранные граждане. Сейчас нить расследования идет в направлении невыполнения вузом налоговых обязательств.
Советник ректора университета «Айбусак» Анаит Арутюнян в беседе с корреспондентом газеты заверила, что в вузе нет проблем, однако время покажет, что выяснит следствие.