Տուրիզմի օրվա առթիվ Երևան ժամանող հյուրերին օդանավակայանում անակնկալ է մատուցվել
Տուրիզմի համաշխարհային օրվա առթիվ Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժինը հանդես է եկել յուրօրինակ նախաձեռնությամբ. վաղ առավոտից «Զվարթնոց» օդանավակայանում մայրաքաղաք ժամանող հյուրերին մատուցվել է հետաքրքիր անակնկալ՝ խորհրդանշական նվերներ:
Քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ զբոսաշրջիկներին տրվել են Երևանի պաշտոնական ուղեգրքեր, «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային պաշտոնական երթուղու և Երևանի պատմության թանգարանի անվճար տոմսեր, մայրաքաղաքի քարտեզներ, զբոսաշրջային վայրերից օգտվելու զեղչի հավաստագրեր և այլն:
«Նմանատիպ միջոցառումներն ընդգծում են մեր քաղաքի հյուրընկալությունը և ջերմություն են փոխանցում մայրաքաղաքի հյուրերին: Ակցիան նպատակ ունի զբոսաշրջիկներին հենց օդանավակայանից ուղղորդել մայրաքաղաքի առավել հետաքրքրաշարժ զբոսաշրջային վայրեր և իրազեկել մշակութային հաստատությունների, հուշարձանների, ինչպես նաև քաղաքում գործող առավել գրավիչ ծառայությունների մասին», - նշել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանը:

Tourists welcomed at Yerevan airport with surprise gifts on International Tourism Day
Dozens of travelers received a warm welcome at Yerevan International airport from early morning as staff from the Yerevan municipality showered arriving tourists with gifts.
The municipality reported, as part of their welcome the visitors received Yerevan guidebooks, free entry tickets to Yerevan History Museum and opportunity to take “Yerevan City Tour,” maps of the capital as well as discount vouchers on visiting the city attractions.
The Head of Tourism Department at Yerevan Municipality, Gevorg Orbelyan, said the initiative is aimed at conveying Yerevan’s hospitality and warmness to the visitors as well as familiarize them with the city attraction, monuments and cultural sights.