Զախարովան Մինսկի խմբի կազմի փոփոխությունից տեղյակ չէ
Ամենշաբաթյա բրիֆինգի ժամանակ ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անդրադարձել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցին:
Զախարովան մեկնաբանելով ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցչի՝ Ադրբեջան կատարած այցելությունից հետո արված այն հայտարարությունը, թե ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի կազմը կարող է վերանայվել, ինչպես նաև  ԱՄՆ-ի կողմից վերջերս արված այն հայտարարությունը, ըստ որի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբում ԼՂ հակամարտությամբ զբաղվող  հատուկ դեսպանների հաստիքները լուծարվելու են, նշել է. «Ես փոփոխությունների հետ կապված տեղեկատվություն չունեմ: Այն կճշտեմ փորձագետներից ու կներկայացնեմ ավելի մանրամասն»։
Ինչ վերաբերում է համակարտության կարգավորման վերաբերյալ ՌԴ դիրքորոշմանը, ապա ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը նշել է՝ «ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցում Ռուսաստանի դիրքորոշման հիմքերը փոփոխության չեն ենթարկվել»:

Russian Foreign Ministry Spokesperson Maria Zakharova touched upon the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict at a weekly briefing on Thursday.
She commented on the statement by the OSCE Parliamentary Assembly's Special Representative on the South Caucasus, according to which the composition of the OSCE Minsk Group can be reviewed, as well as the recent U.S. proposal on dissolving the positions of the Special Representatives of the OSCE Minsk Group engaged in Karabakh conflict settlement. “I have no information regarding the changes. I will check it out and present a more detailed information,” the spokesperson said.
Speaking about Russia’s stance on the Karabakh conflict settlement, she said. “The basics of Russia’s position on NK conflict settlement have not changed.”