Վարչապետը ծանոթացել է «ԴիջիԹեք էքսպո-2017»-ի մասնակից ընկերությունների արտադրանքին ու ծրագրերին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է «ԴիջիԹեք էքսպո-2017» 13-րդ ամենամյա տեխնոլոգիական ցուցահանդես, շրջել տաղավարներով, ծանոթացել ընկերությունների արտադրանքին, մատուցվող ծառայություններին, զարգացման ծրագրերին, առկա խնդիրներին:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամաբ՝ ընկերությունները հանդես են եկել տարբեր նախաձեռնություններով, որոնք Կարեն Կարապետյանն առաջարկել է քննարկել ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության հետ և արդյունքները ներկայացնել կառավարություն:
Սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 1-ը «Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» կարգախոսի ներքո «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում անցկացվող տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսում ներկայացված են հայկական տեխնոլոգիական և բազմաթիվ այլ, այդ թվում՝ նորաստեղծ ընկերությունների արտադրանքն ու ծառայությունները, ինչպես նաև դպրոցականների նորարարական գաղափարներն ու տեխնոլոգիական լուծումները, շուկայի զարգացման միտումներն ու նորարարությունները: «ԴիջիԹեք էքսպո-2017»-ի շրջանակում անցկացվում են գործարար հանդիպումներ, մրցույթներ և սեմինարներ:
Ցուցահանդեսին այս տարի մասնակցում է շուրջ 150 ընկերություն։ Ընդ որում՝ տեղական հեղինակավոր կազմակերպություններից բացի, մասնակցում են նաև ոլորտի առաջատար ընկերություններ աշխարհի տարբեր երկրներից՝ Ճապոնիայից, Չինաստանից, Հնդկաստանից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Միացյալ Թագավորությունից, ՌԴ-ից, Շվեդիայից, Ավստրիայից, Գերմանիայից, Հունաստանից, Լատվիայից, Լիտվայից և այլ երկրներից:

Премьер Армении Карен Карапетян посетил технологическую выставку «DigiTec Expo-2017»
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня посетил 13-ую ежегодную технологическую выставку «DigiTec Expo-2017», обошёл выставочные павильоны, ознакомился с продукцией и услугами компаний, существующими проблемами и программами развития. Подробности представляет пресс-служба армянского правительства.
Компании выступили с разными инициативами, которые премьер Карапетян предложил обсудить с министерством транспорта, связи и информационных технологий РА, а результаты представить в правительство.
На проходящей с 29 сентября до 1 октября в выставочном комплексе «Ереван Экспо» под девизом «Праздник для технологического армянства» технологической международной выставке представлены продукция и услуги армянских технологических и многочисленных других, в том числе старт-ап компаний, а также инновационные идеи и технологические решения школьников, тенденции развития рынка и инновации. В рамках «DigiTec Expo-2017» будут проводиться деловые встречи, конкурсы и семинары.
В этом году участвуют в выставке порядка 150 компаний. При этом, помимо авторитетных отечественных компаний, участвуют также ведущие компании сферы из разных стран мира: Японии, Китая, Индии, США, Канады, Великобритании, России, Швеции, Австрии, Германии, Греции, Латвии, Литвы и др.