Վարչապետը ծանոթացել է «ԴիջիԹեք էքսպո-2017»-ի մասնակից ընկերությունների արտադրանքին ու ծրագրերին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է «ԴիջիԹեք էքսպո-2017» 13-րդ ամենամյա տեխնոլոգիական ցուցահանդես, շրջել տաղավարներով, ծանոթացել ընկերությունների արտադրանքին, մատուցվող ծառայություններին, զարգացման ծրագրերին, առկա խնդիրներին:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամաբ՝ ընկերությունները հանդես են եկել տարբեր նախաձեռնություններով, որոնք Կարեն Կարապետյանն առաջարկել է քննարկել ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության հետ և արդյունքները ներկայացնել կառավարություն:
Սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 1-ը «Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» կարգախոսի ներքո «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում անցկացվող տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսում ներկայացված են հայկական տեխնոլոգիական և բազմաթիվ այլ, այդ թվում՝ նորաստեղծ ընկերությունների արտադրանքն ու ծառայությունները, ինչպես նաև դպրոցականների նորարարական գաղափարներն ու տեխնոլոգիական լուծումները, շուկայի զարգացման միտումներն ու նորարարությունները: «ԴիջիԹեք էքսպո-2017»-ի շրջանակում անցկացվում են գործարար հանդիպումներ, մրցույթներ և սեմինարներ:
Ցուցահանդեսին այս տարի մասնակցում է շուրջ 150 ընկերություն։ Ընդ որում՝ տեղական հեղինակավոր կազմակերպություններից բացի, մասնակցում են նաև ոլորտի առաջատար ընկերություններ աշխարհի տարբեր երկրներից՝ Ճապոնիայից, Չինաստանից, Հնդկաստանից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Միացյալ Թագավորությունից, ՌԴ-ից, Շվեդիայից, Ավստրիայից, Գերմանիայից, Հունաստանից, Լատվիայից, Լիտվայից և այլ երկրներից:

Armenia’s PM Karen Karapetyan attended today the 13th Annual DigiTec Expo-2017, toured the pavilions and got familiarized with products and services on display.
As the governmental press service reported, the participating companies came out with different initiatives, that will be discussed with the ministry of communication, transport and information technologies. Upon Karen Karapetyan’s suggestion, the results of those consultations will be presented to the government.
To remind, DigiTec Expo-2017 international technology exhibition which is held from September 29 to October 1 under the motto of “Holiday for Technological Armenians,” features products and services manufactured and provided by Armenian companies, including start-ups, as well as schoolchildren’s innovative ideas and technology solutions, the market trends and innovations.
Among the 150 companies in attendance this year, there are well-known Armenian entities, leading companies from different countries - Japan, China, India, USA, Canada, United Kingdom, Russia, Sweden, Austria, Germany, Greece, Latvia, Lithuania and so on.