Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի նոր ղեկավար է նշանակվել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 2-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Վլադիկ Խաչատրյանն ազատվել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Էդգար Հարությունյանը նշանակվել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտակերտ քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել Էդգար Հարությունյանին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Президент Арцаха назначил нового руководителя администрации Мартакертского района
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 2 октября утвердил решение правительства, согласно которому Владик Хачатрян освобожден от должности руководителя администрации Мартакертского района в связи с переходом на другую работу. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент Саакян утвердил другое решение правительства, согласно которому Эдгар Арутюнян назначен на должность руководителя администрации Мартакертского района.
В тот же день Бако Саакян посетил город Мартакерт и представил сотрудникам райадминистрации Эдгара Арутюняна, пожелав ему плодотворной работы.