Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի նոր ղեկավար է նշանակվել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 2-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Վլադիկ Խաչատրյանն ազատվել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Էդգար Հարությունյանը նշանակվել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտակերտ քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել Էդգար Հարությունյանին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

President of Artsakh appoints new head of Martakert regional administration
Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday approved the Government’s decision on releasing Vladik Khachatryan from the position of the head of the Martakert regional administration in connection with assuming a new post.
President Sahakyan approved another decision of the Government according to which Edgar Harutyunyan was appointed head of Martakert regional administration, the office of the Artsakh President reported in a release.
On the same day Mr. Sahakyan visited the town of Martakert and introduced Edgar Harutyunyan to the regional administration’s staff members wishing him efficient work.