Հայաստանի մշակութային քաղաքականությունում այս մեկ տարվա ընթացքում էական բեկում չեղավ: Ավելին, վերջին շրջանում նախարարությունը պարբերաբար հայտնվեց անհեթեթ իրավիճակներում. մեկ ցուցահանդես է փակվում, մեկ` համերգ արգելվում: Նախարար Արմեն Ամիրյանին, կարծես, չի հաջողվում ինտեգրվել այս ոլորտին: Դրա վկայությունն է և՛ ոլորտի ներկայացուցիչների, և՛ իշխանության հենց Բաղրամյան 26-ի դժգոհությունը նրա աշխատանքից: Այս մասին գրել է «Իրատես»-ը:
Թերթի տեղեկություններով, իշխանության վերին օղակներում որոշել են, որ 2018-ին Արմեն Ամիրյանը հրաժեշտ կտա պաշտոնին. նոր նախարարի փնտրտուք է սկսվել:

«Иратес»: Армен Амирян будет отправлен в отставку
Газета «Иратес» пишет, что за прошедший год в культурной политике Армении не произошло существенного перелома. Более того, в последнее время министерство периодически оказывалось в нелепых ситуациях то закрывая выставку, то запрещая концерт.
«Министру Армену Амиряну, похоже, не удается интегрировать в эту сферу. Доказательством этого является недовольство его деятельностью как у представителей этой сферы, так и у самих властей на Баграмяна 26», - пишет газета.
По сведениям издания, в высших эшелонах власти решено, что в 2018 году Армен Амирян распрощается со своей должностью, начались поиски нового министра.