Հաստատված տեղեկություններ տուժած հայերի մասին այս պահին չկան. Բալայան
«Լաս Վեգասում ՀՀ պատվավոր հյուպատոսը մշտական կապի մեջ է տեղի իշխանությունների և իրավապահ մարմինների հետ։ Հաստատված տեղեկություններ տուժած հայերի մասին այս պահին չկան»,- Թվիթերում գրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Հիշեցնենք, ԱՄՆ Լաս Վեգաս քաղաքում 64-ամյա տղամարդը կրակ է բացել փառատոնի մասնակիցների վրա: Վերջին տվյալներով 59 մարդ զոհվել է, 527-ը տարբեր աստիճանի վնասվածքներ ստացել: Կատարվածի պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը:
Լաս Վեգասում ՀՀ պատվավոր հյուպատոսը մշտական կապի մեջ է տեղի իշխանությունների և իրավապահ մարմինների հետ։ Հաստատված տեղեկություններ տուժած հայերի մասին այս պահին չկան։ pic.twitter.com/bijNIMqhUa

There is no confirmed information at the moment on whether there are Armenians among the Las Vegas shooting casualties, foreign ministry spokesperson Tigran Balayan said in a tweet.
In the official’s words, Armenia’s honorary consul in Las Vegas is in constant contact with local authorities and law enforcement agencies.
According to the latest data, at least 59 people were killed and 527 injured in Las Vegas Sunday night when a  64-year-old gunman identified as Stephen Paddock opened fire on a music festival crowd from the 32nd floor of the Mandalay Bay Resort and Casino, for minutes before killing himself.