Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 2-ից հոկտեմբերի 3-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 12 դեպքից բացահայտվել է 9-ը:
Արձանագրվել է թմրանյութի հայտնաբերման 4 դեպք։ Բացահայտվել է խարդախության 7, գողության 5, խուլիգանության 2, սպանության փորձի, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, անձի առևանգման, կողոպուտի, դրամանենգության և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 9 և գողության 2 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 10 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Полиция Армении: за сутки зарегистрировано 8 ДТП, есть десять пострадавших
По данным оперативной сводки Полиции Армении, из 12 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период со 2 по 3 октября, раскрыто 9.Раскрыто также 7 случаев мошенничества, 5 случаев кражи, 2 случая хулиганства, по 1 случаю покушения на убийство, изнасилования или попытки изнасилования, похищения человека, грабежа, злоупотребления должностными полномочиями и фальшивомонетничества, зарегистрировано 4 случая обнаружения наркотиков.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи, 9 случаев причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП: 10 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.