Քննարկվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում միջազգային համագործակցության հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում միջազգային համագործակցությանը և  Հայաստանի  ստաձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, վարչապետին զեկուցվել է Եվրոպայի խորհրդի կոռուպցիայի դեմ պայքարի պետությունների խմբի (GRECO) 4-րդ փուլի հանձնարարականների կատարման արդյունքների մասին:
Ներկայացվել է Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության Ստամբուլյան հակակոռուպցիոն  գործողությունների ծրագրի գնահատման 3-րդ փուլի հանձնարարականների և ԵՄ բյուջետային աջակցության ծրագրի՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարին վերաբերող միջոցառումների կատարման ընթացքը: Անդրադարձ է եղել նաև ՄԱԿ-ի Կոռուպցիայի դեմ կոնվենցիայի 2-րդ փուլի գնահատմանն ընդառաջ ՀՀ պարտավորություններին:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է շարունակել համակարգված միջգերատեսչական աշխատանքները՝ հակակոռուպցիոն պայքարի ոլորտում միջազգային համագործակցության շրջանակում ստանձնած պարտավորությունների կատարման ուղղությամբ:

Issues of international anti-corruption cooperation discussed in Armenia's Government
Prime Minister Karen Karapetyan on Wednesday chaired a working meeting in the Government to discuss issues of international cooperation in the fight against corruption and the process of fulfilment of Armenia’s commitments.
The premier was briefed on the results of implementation of the fourth-stage recommendations issued by the Council of Europe’s Anti-corruption Team (GRECO), the Government’s press service reported.
The meeting reviewed the process of implementing the Anti-corruption Action Plan and the EU Budget Assistance Program for the 3rd stage of the Istanbul Anti-corruption Action Plan of the Organization for Economic Cooperation and Development. Reference was also made to the commitments assumed by the Republic of Armenia ahead of the 2nd stage of evaluation of the UN Convention against Corruption.
Prime Minister Karapetyan instructed to continue taking systematic interdepartmental efforts aimed at complying with the commitments assumed within the framework of international cooperation in the fight against corruption.