Կինս դեռ չի հասցրել «զեկուցել» թանկացումների մասին. Ալիկ Սարգսյան
ԱԺ պատգամավոր Ալիկ Սարգսյանը տեղյակ չէ, որ սննդամթերքի շուկայում վերջին օրերին զգալի թանկացումներ են գրանցվել: Լրագրողների հետ զրույցում խորհրդարանականն իր անտեղյակությունը բացատրեց ընդամենը երկու օր առաջ Հայաստան վերդարձած լինելու հանգամանքով:
Լրագրողների հարցին՝ ով է իրենց տանը գնումներ կատարում, Ալիկ Սարգսյանը պատասխանեց՝ կինը, սակայն վերջինը դեռ չի հասցրել թանկացումների մասին «զեկուցել» իրեն:
«Ես առևտուր չեմ արել, թանկացումների մասին տեղյակ չեմ, ենթադրություններ չեմ կարող անել: Միգուցե կես դրամ թանկացում է եղել: Թույլ տվեք հարցի էությանը ծանոթանամ, այնուհետ անհրաժեշտ հետևություններ կանենք՝ ինչու է թանկացել»,- ասաց նախկին ոստիկանապետը՝ համոզմունք հայտնելով, սննդամթերքի թանկացումը հասարակական դժգոհության ալիք չի ծնի:
Հաջորդող հարցին՝ հնարավո՞ր է, որ թանկացումների միջոցով ընտրությունների ժամանակ ծախսած փողերն են հետ բերում, ՀՀԿ-ական պատգամավորը պատասխանեց. «Հերյուրանքների կամ զրպարտիչ հայտարարությունների կարծում եմ՝ պատասխանելն անիմաստ է»:

Жена пока не «доложила»: депутат НС Армении А. Саркисян не в курсе повышения цен на рынке
Депутат Национального Собрания Армении от фракции правящей Республиканской партии Армении (РПА) Алик Саркисян не в курсе, что в последние дни на продовольственном рынке зарегистрирован ощутимый рост цен. Об этом он заявил сегодня в беседе с журналистами в парламенте Армении.
Неосведомленность в данном вопросе парламентарий объяснил тем, что вернулся в Армению всего два дня назад.
На вопрос журналистов, кто делает покупки у них дома, А. Саркисян ответил, что этим занимается жена, однако она пока не успела «доложить» депутату о последних подорожаниях.
«Покупок я не делал, о подорожаниях не в курсе, выступать с предположениями не могу», – сказал он, добавив: «Позвольте ознакомлюсь с сутью вопроса, после чего сделаем необходимые выводы касательно причин роста цен», – отметил он.
На другой вопрос, возможно ли, что повышение цен связано с попытками вернуть потраченные в ходе выборов средства, депутат от РПА сказал: «Считаю бессмысленным отвечать на подобные вымыслы и клеветнические заявления».