Հայտնի ոսկեգործներն ու գնորդները՝ Երևանում մի հարկի տակ
Երևանում մի հարկի ներքո են հավաքվել ոսկեգործական ընկերությունները, մեծածախ գնորդները, անհատ ձեռներեցները, առևտրային ցանցերի ներկայացուցիչները:
Վեց երկրների՝ Հայաստանի, Բելառուսի, Շվեյցարիայի, ԱՄՆ-ի, Թուրքիայի, Ռուսաստանի ոսկեգոծական 70 ընկերություններ իրենց աշխատանքները կներկայացնեն Երևանի «Մերիդիան» ցուցահանդեսային համալիրում, որը տեղակայված է ոսկերչական ազատ տնտեսական գոտու տարածքում:
Ոսկերչական զարդեր, ադամանդներ, կրոնական բնույթի ոսկերչական իրեր, ժամացույցներ, ոսկերչական կատարմամբ սպասք ու արվեստի հասնող այլ թանկարժեք աշխատանքներին ծանոթանալու համար Հայաստան են հրավիրվել մասնագետներ Իրանից, ԱՄԷ-ից, Լեհաստանից, ԵԱՏՄ անդամ երկրներից:
Նշենք, որ ցուցահանդեսի բացումն այսօր էր, այն կշարունակի գործել մինչև հոկտեմբերի 8-ը: «Երևան շոու» միջազգային մասնագիտացված ոսկերչական ցուցահանդեսն արդեն ութերորդ անգամ կազմակերպում է Հայ Ոսկերիչների միջազգային ասոցիացիան: Արդեն երկրորդ տարին է, որ ցուցահանդեսի անցկացումն իրականացվում է ռուսական «Ռեստեկ» ընկերության հետ համատեղ: Այն «Ջունվեքս» ոսկերչական ցուցահանդեսի կազմակերպիչն է:
Ցուցահանդեսի հետ միաժամանակ էքսպո կենտրոնում անցկացվելու է «Yerevan Fashion week» նորաձևության  շաբաթվա երրորդ սեզոնի բացումը: Այստեղ ներկայացված են լինելու նաև Հայաստանի նկարիչների միության անդամ 10 նկարիչների 100-ից ավելի  գեղանկարչական աշխատանքներ:

Yerevan Show 2017 International Jewelry & Watch Exhibition has kicked off today in Yerevan, Armenia, bringing together prominent jewelry companies, professionals, individual entrepreneurs and representatives of the commercial networks.
70 jewelry companies from six states – Armenia, Belarus, Switzerland, U.S., Turkey and Russia present their works at the exhibition hosted by the Meridian Expo Centre located at the free economic zone area.
Professionals from Iran, UAE, Poland and the EAEU members states have been invited to take part in the event which showcases jewelry made from gold and diamonds, religious jewelry, watches and other expensive works.
The expo will run until 8 October. For the eight year already Yerevan Show 2017 International Jewelry & Watch Exhibition is organized by the Armenian Jewellers Association. The event is organized jointly with the Russian Restek company for two years already.
In the framework of the Yerevan Show jewelry exhibition, the opening of the Yerevan Fashion Week's third season will be held at Meridian Expo Centre.