«Շատ կարևոր է զարգացնել ՌԴ-ի հետ Հայաստանի երկխոսությունը՝ ավելացնելով համատեղ ծրագրերը, անընդհատ բարձրացնել փոխհամագործակցության մակարդակը»,- ասված է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Եվրասիական գործընկերության միջազգային երկրորդ համաժողովի մասնակիցներին ուղղված ողջույնի ուղերձում:
Ուղերձը հրապարակել են համաժողովի կազմակերպիչները: Այն համաժողովում ներկայացրել է ՌԴ նախագահի աշխատակազմի Միջտարածաշրջանային և արտասահմանյան երկրների հետ մշակութային կապերի վարչության ղեկավար Վլադիմիր Չեռնովը:
«Ողջունում եմ Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային վեցերորդ և Եվրասիական գործընկերության երկրորդ միջազգային համաժողովների մասնակիցներին և հյուրերին: Տարածաշրջանի երկրների արդյունավետ կապերն ամուր հիմք են պետությունների համագործակցության, տնտեսության, կրթության, գիտության և մշակույթի ոլորտում գործընկերության համար: Շատ կարևոր է զարգացնել ՌԴ-ի հետ Հայաստանի երկխոսությունը՝ ավելացնելով համատեղ ծրագրերը, անընդհատ բարձրացնել փոխհամագործակցության մակարդակը:
Այդ ամենի համար շատ մեծ պոտենցիալ ունի Ձեր այս հանդիպումը: Համոզված եմ, որ համաժողովների շրջանակներում Դուք մանրակրկիտ կքննարկեք արդյունաբերության, գյուղատնտեսության, տուրիզմի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման ծրագրերը: Կներկայացվեն նոր առաջարկներ, որոնք կխթանեն երկու երկրների միջև վստահությունը, փոխհամագործակցությունը և բարեկամությունը»,-ասված է ուղերձում:

Владимир Путин: Очень важно развивать диалог между регионами России и Армении
Эффективные связи регионов служат надежной основой нашего межгосударственного  сотрудничества, партнерства в экономике, науке, образовании и культуре, говорится в приветствии  президента России Владимира Путина участникам и гостям  Шестого российско-армянского межрегионального форума.
Приветствие огласил начальник Управления президента по межрегиональным и культурным связям с зарубежными странами – Владимир Чернов.
«Очень важно развивать диалог между субъектами РФ и областями Армении, наполнять его совместными проектами, постоянно повышать уровень практического взаимодействия», — указал Путин, добавив: в этом вопросе важно использование творческого потенциала подобных форумов.
«Рассчитываю, что в рамках дискуссии вы детально обсудите актуальные вопросы промышленной и сельскохозяйственной кооперации, перспективные инициативы информационной, гуманитарной и туристической сферы, выйдите на конкретные предложения, которые будут способствовать дальнейшему укреплению доверия, взаимопонимания и добрососедства между Россией и Арменией. Желаю достижения намеченных целей и всего наилучшего», – отметил глава российского государства.