ԴիջիԹեք 2017. Շուրջ 150 մասնակից ընկերություն ու 70 հազար այցելու
Տարածաշրջանի ամենախոշոր ԴիջիԹեք տեխնոլոգիական ցուցահանդեսն այս տարի առանձնացավ միջազգային ընկերությունների ծանրակշիռ մասնակցությամբ. ԴիջիԹեքը մեկ վայրում էր համախմբել ոչ միայն Հայաստանի տեխնոլոգիական ու նորարար ընկերություններին, այլ նաև մի շարք օտարերկրյա ընկերությունների ու անհատների:
Հայաստանում ամենասպասված ԴիջիԹեք 2017 տեխնոլոգիական եռօրյա ցուցահանդեսը միավորել էր շուրջ 150 մասնակից ընկերությունների ու 70 հազար այցելուների: Ներկայացվել են տեխնոլոգիական ոլորտի վերջին նորարություններն ու ոլորտի ձեռքբերումները, անց են կացվել սեմինարներ, գիտաժողովներ և այլն:
ԻՏՁՄ Հանրային կապերի բաժնի փոխանցմամբ, ԴիջիԹեք 2017-ի միջազգային պատվիրակությունները Հայաստան էին ժամանել Ճապոնիայից (Հայ-ճապոնական ֆորում, որն անցկացվել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի աջակցությամբ), Չինաստանից, Հնդկաստանից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Գերմանիայից, Շվեդիայից, ՌԴ-ից, Լատվիայից, Լիտվայից, ամբողջական ցանկն՝ այստեղ: Տեղական ընկերություններից էին Joomag, Ucom, Arpinet, VOLO, Zangi, VMware, Monitis, ArmSoft, Instigate, Arloopa, Sevan Startup Summit, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամ և բազմաթիվ այլ ընկերություններ:
Միությունից նշում են, որ ԴիջիԹեք՝ B2B, B2C ֆորմատի տեխնոլոգիական ամենախոշոր ցուցահանդեսն իրականացվում է 2005 թ.ից ԻՏՁՄ-ի կողմից՝ ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո:

The 13th Annual DigiTec Expo-2017 which is the biggest technological exhibition in the region attracted record number of international companies this year, uniting not only Armenian but also number of international tech companies, individuals specialized in involved in innovative technology solutions.
The three-day event held from September 29 to October 1 featured products and services manufactured and provided by 150 participating companies, containing also business meetings, competitions, seminars on innovative ideas and technology solutions, the market trends and innovations.
As one of the organizers of the event Enterprise Incubator Foundation (EIF) reports in a release, apart from leading companies from Japan, China, India, USA, Canada, the United Kingdom, Russia, Sweden, Austria, Germany, Greece, Latvia, Lithuania, well-known Armenian companies such as Joomag, Ucom, Arpinet, VOLO, Zangi, VMware, Monitis, ArmSoft, Instigate, Arloopa, Sevan Startup Summit were involved in the exposition.
The event organized in B2B and B2C format has been held since 2005 by EIF under the hight patronage of Armenia’s prime minister, the source said.