Պետական պարտքը մոտենում է ՀՆԱ 60 տոկոսի շեմի արգելքին. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ը գրել է. «Հայաստանի պետական պարտքն աճում է երկրաչափական պրոգրեսիայով։  Եվ ահա, երեկ հայտնի  դարձավ, որ հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ  այն կազմել է 6 մլրդ 308 միլիոն դոլար՝ մեկ ամսվա  ընթացքում ավելացնելով 48.1 մլն,  իսկ տարեսկզբի  համեմատ՝ 365.9 մլն դոլարով։
«Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական փաստաթղթերից պարզեց, որ այդ գումարից 5 մլրդ  696.6 մլն դոլարը կառավարության  պարտքն է, որից 4 մլրդ 456.5 դոլարը՝ արտաքին պարտքը։  Մինչ այդ նկատենք, որ կառավարությունը ծրագրել է  մինչև տարեվերջ էլ ավելի շատացնել պետական պարտքը՝ մոտեցնելով օրենքով  ՀՆԱ 60 տոկոսի շեմի արգելքին»։

«Жоховурд»: Государственный долг приближается к критическому порогу 60% к ВВП
Газета «Жоховурд» пишет, что внешний долг Армении растет в геометрической прогрессии. Как стало известно накануне, по состоянию на 1-е октября он составил 6 млрд. 308 млн. долларов, увеличившись в течение месяца на 48.1 млн., а по сравнению с началом года – на 365.9 млн. долларов.
Издание выяснило из официальных документов, что из этой суммы 5 млрд. 696.6 млн. долларов – долг правительства, из которого 4 млрд. 456.5 долларов – внешний долг.
«Отметим, что правительство планирует до конца года еще больше увеличить государственный долг, приблизив его к установленному законом запретному порогу внешнего долга – 60% к ВВП», - пишет газета.