Վարչապետի Իրան այցի ընթացքում երեք փաստաթուղթ է ստորագրվել
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի Թեհրան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում Իրանի և Հայաստանի միջև ՏՏ, գիտության, մշակույթի և արվեստի, ինչպես նաև գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության մասին երեք փաստաթուղթ է ստորագրվել: Իրանական լրատվամիջոցներում տեղ գտած տեղեկությունները փոխանցում է իրանագետ Արմեն Իսրայելյանը:
Նա հիշեցնում է, որ վարչապետին ուղեկցում են ՊԵԿ նախագահը, էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների, տնտեսական զարգացման և ներդրումների, տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների, գյուղատնտեսության և մշակույթի նախարարները:
Կառավարությունից ավելի վաղ հայտնել էին, որ Հայաստանի կառավարության ղեկավարը Թեհրանում հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի, նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի, Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Կարեն Կարապետյանն այցելելու է նաև «Արարատ» մարզական ակումբ, որտեղ նախատեսված է նրա հանդիպումը տեղի հայ համայնքի, այդ թվում՝ գործարար հատվածի ներկայացուցիչների հետ:

Three agreements on cooperation in the IT, science, education and art as well as agriculture spheres were signed in the scope of Armenia’s PM Karen Karapetyan’s official visit to the Islamic Republic of Iran, local media outlets reported.
The Armenian delegation comprises the chairman of the state revenue committee, minister of energy and natural resources, ministers of transport and communication, agriculture, and culture.
As the government reported earlier, the head of the Armenian government is holding meetings with IRI President Hassan Rouhani, First Vice President Es’haq Jahangiri and Majlis Speaker Ali Larijani.
Karen Karapetyan is also set to visit Ararat Sports Club where he is scheduled to meet with representatives of the local Armenian community, including the business community.