Կրիվոպուսկովը ՀՀ նախագահին է ներկայացրել առաջիկա ծրագրերը
ՀՀ  Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսաստանյան ընկերակցության նախագահ Վիկտոր Կրիվոպուսկովին:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության ու մամուլի միջոցների հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, հանդիպման ընթացքում Վիկտոր Կրիվոպուսկովը Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել է իր գլխավորած կազմակերպության գործունեությունն ու առաջիկա ծրագրերը՝ մանրամասն խոսելով հատկապես առաջիկայում Ռուսաստանում Հայաստանի մշակութային օրերի կազմակերպման ուղղությամբ ձեռնարկվող աշխատանքների մասին:
Միջոցառումը կանցկացվի մշակույթի ոլորտում 2016-2018թթ. ՀՀ և ՌԴ միջև համագործակցության ծրագրի շրջանակներում: Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսաստանյան ընկերակցության նախագահը Սերժ Սարգսյանին տեղեկացրել է, որ Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթային օրերի շրջանակներում մայրաքաղաքից բացի միջոցառումներ կանցկացվեն նաև Ռուսաստանի տարածաշրջաններում:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հայ-ռուսական հարաբերությունների խորացմանն ու երկու ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդմանն ուղղված ռուսաստանյան ընկերակցության գործունեությունը և մաղթել հաջողություններ: Նախագահը վստահեցրել է, որ Հայաստանի պետական կառավարման մարմիններն ամենայն օժանդակություն կցուցաբերեն ընկերակցությանը՝ վերոնշյալ նախաձեռնությունների իրականացման գործում:

Виктор Кривопусков представил президенту Сержу Саргсяну работу по организации Дней культуры Армении в России
16:10 09/10/2017
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 9 октября, принял председателя Российского общества дружбы и сотрудничества с Арменией Виктора Кривопускова. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В ходе встречи Виктор Кривопусков представил президенту РА деятельность возглавляемой им организации и предстоящие программы, в частности подробно представив работу в направлении организации в ближайшее время Дней культуры Армении в России.
Мероприятие будет проведено в соответствии с Программой сотрудничества между Российской Федерации и Республикой Армения в сфере культуры на 2016-2018 годы. Виктор Кривопусков сообщил Сержу Саргсяну, что в рамках Дней культуры Армении в России, помимо столицы, мероприятия будут проведены и в регионах РФ.
Президент Армении приветствовал деятельность российского общества, которая направлена на углубление армяно-российских отношений и укрепление дружбы между двумя народами, пожелал успехов.
Президент С. Саргсян заверил, что органы государственного управления Армении окажут всяческую поддержку российскому обществу в деле реализации вышеупомянутых инициатив.