2007-2016 թվականներին ՃՏՊ-ների հետևանքով զոհվել է 3267 քաղաքացի. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ին ՀՀ ոստիկանության տրամադրված տվյալների համաձայն՝ 2007 թվականից մինչև 2016 թվականը Հանրապետությունում գրանցվել է 25 հազար 624 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով զոհվել է 3267 քաղաքացի, իսկ վիրավորների թիվը 36 հազար 23 է:
«Եթե 2016 թվականը համեմատենք 2007 թվականի հետ, ապա զոհերի թիվը նվազել է 104-ով, վիրավորների թիվը աճել է 1731-ով, իսկ ՃՏՊ-ների թիվն ավելացել է 1260-ով: Ամենաշատ զոհերը եղել են 2008 թվականին (267), ամենաքիչը՝ 2016թ-ին (267)։ Ամենաշատ ՃՏՊ-ները գրանցվել են  2015 թվականին՝ (4738)»,-գրել է թերթը։

«Айкакан жаманак»: В 2007-2016 годах вследствие ДТП погибло 3267 граждан
Согласно предоставленным полицией Армении данным, в период с 2007 по 2016 гг. в Армении было зарегистрировано 25 тысяч 624 дорожно-транспортных происшествий (ДТП), в результате которых погибло 3267 граждан, а число раненных составляет 36 тысяч 23, пишет газета «Айкакан жаманак».
«Если сравнить 2016 год с 2007 годом, то число жертв сократилось на 104, число пострадавших возросло на 1731, а количество ДТП увеличилось на 1260. Самое большое число смертей вследствие ДТП было зарегистрировано в 2008 году (267), наименьшее – в 2016 году (267). Наибольшее количество ДТП было зарегистрировано в 2015 году (4738)».