Ֆրեզնոյից ժամանած բժիշկների այցելությունն Արցախ դարձել է ավանդական
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրեզնո քաղաքից ժամանած մի խումբ բժիշկների, ովքեր բարեգործական հիմունքներով իրականացնում են բժշկական սպասարկում մեր քաղաքացիների համար:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, քննարկվել են առողջապահության ոլորտում փոխգործակցության հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ Ֆրեզնոյից ժամանած բժիշկների այցելությունն Արցախ դարձել է ավանդական, նշելով, որ ամերիկացի բժիշկների հետ համագործակցությունը դրական ազդեցություն է թողնում մեր երկրում բժշկական ծառայությունների մատուցման վրա:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, Ֆրեզնոյում Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հյուպատոս Պերճ Աբգարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Physicians from Fresno visiting Artsakh to provide charity medical treatment
Artsakh Republic President Bako Sahakyan received on Tuesday a group of doctors having arrived from the Fresno city to provide charity medical treatment to the country’s citizens, information department at the Artsakh President’s Office reported.
A set of issues related to cooperation prospects in the healthcare field were on the discussion agenda, the release said.
The president underlined with satisfaction that the visits of physicians from Fresno to Artsakh had become a good tradition, noting that cooperation with American doctors had positive impact on the quality of medical care in our country.
Artsakh Republic healthcare minister Karine Atayan, Honorary Consul of the Republic of Armenia to Fresno Perch Abgaryan and other officials partook at the meeting.