Ֆրեզնոյից ժամանած բժիշկների այցելությունն Արցախ դարձել է ավանդական
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրեզնո քաղաքից ժամանած մի խումբ բժիշկների, ովքեր բարեգործական հիմունքներով իրականացնում են բժշկական սպասարկում մեր քաղաքացիների համար:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, քննարկվել են առողջապահության ոլորտում փոխգործակցության հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ Ֆրեզնոյից ժամանած բժիշկների այցելությունն Արցախ դարձել է ավանդական, նշելով, որ ամերիկացի բժիշկների հետ համագործակցությունը դրական ազդեցություն է թողնում մեր երկրում բժշկական ծառայությունների մատուցման վրա:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, Ֆրեզնոյում Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հյուպատոս Պերճ Աբգարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян: Визиты врачей из Фрезно в Арцах уже стали традицией
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 10 октября принял группу прибывших из города Фрезно врачей, которые на благотворительной основе осуществляют медицинское обслуживание граждан республики.
Как передает пресс-служба президента НКР, был обсужден ряд вопросов, касающихся перспектив взаимодействия в сфере здравоохранения.
Президент с удовлетворением отметил, что визиты врачей из Фрезно в Арцах уже стали традицией, подчеркнув, что сотрудничество с американскими врачами оказывает положительное влияние на предоставление медицинских услуг в стране.
Во встрече приняли участие министр здравоохранения НКР Карине Атаян, почетный консул Республики Армения во Фрезно Перч Абгарян, другие должностные лица.